W czasach Covid-19 spędzamy codziennie prawie półtorej godziny więcej przed ekranem telewizora. Dodatkowo, oglądamy także więcej treści na smartfonach i ekranach komputerów. Kobiety pracujące w domach również częściej sięgają po taką rozrywkę. Na co warto jest zwrócić uwagę przy wyborze dostawcy treści dla nas i naszych dzieci?

Przeciętny Europejczyk poświecą już blisko 1/3 dnia, tj. 6 godzin i 59 minut każdego dnia na oglądanie treści w TV, na smartfonach czy komputerach. Takie wyniki podaje w najnowszych badań Sapio Research.  Statystyki te pokazują że tymi którzy w największym stopniu konsumują media, są dzieci i młodzież. Dlatego warto zadbać o to aby czas spędzony przez ekranami był czasem wartościowym, zarówno dla nas dorosłych, jak i naszych dzieci.  Warto wybrać dostawcę dobrych jakościowo treści, bez przemocy, treści która jednocześnie bawi i uczy.
Na rynku polskim zadebiutowała w ostatnim czasie nowa platforma Gonet.tv umożliwia ona oglądanie TV oraz wideo na żądanie bez konieczności instalacji satelity, anteny czy kabla. W jednym pakiecie można oglądać aż 100 kanałów telewizji na żywo (61 po polsku), jest dostępnych aż 1263 filmów, seriali, dokumentów i programów na żądanie zgromadzonych w bibliotece wideo, a także słuchać 25 632 stacji radiowych (ponad 600 w języku polskim). Wśród ponad 60 polskich kanałów na uwagę zasługuje atrakcyjna oferta programowa przeznaczona dla kobiet i ich dzieci. Dla samych dzieci w ofercie jest 8 kanałów, w tym 2×2 – stacja zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych dzieci, Duck TV i Duck TV plus – programy dla najmłodszych widzów, współtworzone z psychologiem dziecięcym. 4fun kids to z kolei stacja muzyczna, która nie tylko bawi, ale także uczy. Oferuje bowiem programy do nauki, w tym języków obcych. Top Kids i Top Kids Junior to przede wszystkim starsze, dobre kreskówki, co ważne bez przemocy, oferowane w cyfrowo odrestaurowanych wersjach.
Warto zwrócić uwagę na kanał do nauki języka angielskiego – English Club. Są tam prezentowane programy, zarówno dla dzieci, jak i nastolatków, którzy mogą doskonalić swoje umiejętności językowe. W ofercie znajduje się wiele kanałów dla mam – od tematycznych, takich jak Home TV czy Red Carpert, przez kanały filmowe, m.in.: Filmbox Premium HD, Filmbox Family HD, Filmbox Extra HD, Filmbox Action HD, Kino TV HD, Kino Polska HD, FilMax, Stopklatka,  Eurochannel, Novela TV, po kanały muzyczne, np. 4Fun Dance, Nuta TV, Stars TV, Music Box, Power TV, a także Jazz czy Retro Music.
Platforma stale wzbogaca swoją ofertę o kolejne stacje, przy niezmienionych cenach. GONET.TV w ciągu kilku najbliższych tygodni planuje wprowadzić wprowadzić nowe stacje, które wybrali klienci w głosowaniu.
Dzięki temu, że jest to platforma mobilna GONET.TV daje klientom możliwość oglądania polskich kanałów TV na żywo także za granicą, na terenie całej Unii Europejskiej.
Dodatkowo, do oglądania w wysokiej jakości w GONET.TV, wystarczy połączenie internetowe o minimalnej prędkości, tj. 3 Mb/s. Dzięki temu, oglądanie TV np. na smartfonie będzie pochłaniało niewielką ilość internetu. Warto podkreślić, że takiej możliwości nie daje żadna inna platforma. Jest to jedyny dostawca na rynku, zapewniający bezpłatne nagrywanie i przechowywanie programów do 30 dni, a także ich pauzowanie i przewijanie w czasie oglądania. Warto podkreślić, że koszt pełnego pakietu to tylko 1 zł za pierwszy miesiąc, co daje możliwość praktycznie bezkosztowego przetestowania pełnej oferty GONET. W kolejnych miesiącach cena to tylko 29 zł miesięcznie. Abonament można opłacić kartą, przelewem, a nawet przekazem pocztowym.  Więcej: https://www.gonet.tv/pl/

Magdalena Wróbel

 

 

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Avatar

Kinga Nowakowska

Zmień czcionkę
instagram