Zakończył się pierwszy etap Eliminacji do 26. Pol’and’Rock Festival. Po wielogodzinnych przesłuchaniach jurorzy wybrali 24 zespoły, które wiosną wystąpią na koncertach w najlepszych klubach w Polsce.

Do Fundacji WOŚP trafiły 674 płyty, nadesłane przez zespoły z Polski oraz z zagranicy, które chcą wystąpić na Najpiękniejszym Festiwalu Świata.

Wczoraj odbyły się obrady jury. Płyty oceniali:

Jurek Owsiak (prezes zarządu WOŚP)
Andrzej Puczyński (prezes ZPAV, Izabelin Studio)
Tomasz “Kasprol” Kasprzyk (dziennikarz muzyczny Antyradia, multiinstrumentalista)
Piotr Chancewicz “Dziki” (producent muzyczny, muzyk)
Krzysztof Dobies “Milkee” (rzecznik prasowy Pol’and’Rock Festival)

Decyzją jury zaproszenie na koncerty półfinałowe otrzymały następujące zespoły:

BANG BANG
CHEAP TABACCO
CINEMON
DAGADANA
DECADENT FUN CLUB
DR.DEADLOCK & CONGA LINE
ERELES
FLAMES AMONG HATRED
FROM TODAY
GORGONZOLLA
HOOK
JOANNA VORBRODT
JOHNY ROCKERS
K-ESSENCE
MORIAH WOODS
MY OWN ABYSS
NEED MORE CLOUDS
OFELIA
PULL THE WIRE
RADIO SLAM
SHAKIN PORK
SIAKI
TELESCOPE FOR THE BLIND
TOLA JANOWSKA

Kapele te zaprezentują się na koncertach we Wrocławiu, Gdańsku i Białymstoku, najlepsi zagrają ponownie na finale w Łodzi.
28 marca – koncert półfinałowy we Wrocławiu (Centrum Koncertowe A2) – data koncertu uległa zmianie
18 kwietnia – koncert półfinałowy w Gdańsku (Stary Maneż)
9 maja – koncert półfinałowy w Białymstoku (Zmiana Klimatu)
13 czerwca – koncert finałowy w Łodzi (Klub Wytwórnia)
W czasie koncertów, poza uczestnikami eliminacji, publiczność będzie mogła usłyszeć również gwiazdy i gości specjalnych, m.in. zespół ØRGANEK (Wrocław), Sidneya Polaka (Gdańsk) i Farben Lehre (Białystok). Wstęp na wszystkie koncerty, tradycyjnie, wolny!

To już 12. edycja Eliminacji, dających zespołom z całego świata możliwość występu na Pol’and’Rock Festival. Rokrocznie, z setek wykonawców, którzy nadeślą swoje płyty, jurorzy wybierają najlepszych, kwalifikując ich do jednego z koncertów półfinałowych. Występ na żywo dla niektórych z nich staje się przepustką do wielkiego finału, a wreszcie – występu na Najpiękniejszym Festiwalu Świata, którego najbliższa, 26. edycja odbędzie się w dniach 30 lipca – 1 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od 12 lat. Swoje doświadczenie zdobywała w wielu portalach - od medycznych, przez kobiece, po serwisy popularnonaukowe. Współpracowała z działem zdrowotnym w Wirtualnej Polsce, redagowała portal dla rodziców oraz serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to medycyna, profilaktyka i zdrowy styl życia. Szczególny nacisk kładzie na rzetelne informowanie i edukowanie czytelników w trudnych tematach prozdrowotnych.
Zmień czcionkę
instagram