ORPEA GROUP-NEW-BLEU-CMJN

ORPEA Polska


 

Przychodzi w życiu czasem taki moment że koniecznym staje się powierzenie bliskiej osoby ośrodkom świadczącym całodobową opiekę, I wtedy pojawiają się pytania co i gdzie wybrać, na co zwrócić uwagę przy wyborze. Są to ośrodki o różnym profilu, standardzie, oferujące różne usługi.

My dzisiaj chcemy państwu polecić ofert ORPEA Polska.
Do dyspozycji pensjonariuszy jest szeroka oferta pokoi i apartamentów z łazienką i telewizorem, zaprojektowanych specjalnie dla seniorów, z dużymi przeszkleniami i ładnym widokiem gwarantują wygodę i poczucie bezpieczeństwa.
Wszystko jest dostosowane do potrzeb korzystających z oferty: śniadania, obiady, podwieczorki i kolacje dostosowane do specjalnych potrzeb dietetycznych mieszkańców. Posiłki serwowane są w eleganckiej jadalni lub w pokoju, do dyspozycji są też tereny zielone.
Dla nas bardzo ważne i potrzebne wydaje się to co związane z rehabilitacją. Tu mamy nowoczesne zaplecze rehabilitacyjne które umożliwia usprawnianie seniorów, by mogli jak najdłużej cieszyć się samodzielnością. Na początku pobytu każdy z mieszkańców jest konsultowany przez fizjoterapeutę w celu dobrania indywidualnego planu rehabilitację.
ORPEA Polska działa od 2001 roku. Jest liderem stacjonarnej opieki długoterminowej. Oferuje blisko 1000 miejsc w nowoczesnych domach opieki dla seniorów (pod ORPEA Rezydencje) i klinikach, specjalizujących się w rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej (pod marką CLINEA).

Domy i kliniki są zlokalizowane na Mazowszu, w Chorzowie i we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów (formuła assisted living) oraz Centrum Alzheimera. W domach mieszkają seniorzy, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia wymagają codziennego wsparcia i całodobowej opieki oraz osoby, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. Wśród podopiecznych są także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera i Parkinsona. O zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców i pacjentów dba ponad 750-osobowy zespół (pielęgniarki i opiekunki, fizjoterapeuci, lekarze, terapeuci zajęciowi, logopedzi i psycholodzy, personel pomocniczy i administracyjny).

ORPEA Polska oferuje opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub w formie komercyjnej.  Firma jest częścią największej w Europie sieci domów opieki i klinik rehabilitacyjnych ORPEA, obecnej w branży od 1989 roku z potencjałem blisko 90 000 miejsc (ponad 1000 placówek) w 23 krajach.

Więcej informacji: www.orpea.pl

Szukając domu czy ośrodka opieki nie należy kierować się wyłącznie ceną. Warto poznać placówkę. Pojechać do placówki, zobaczyć w jakich warunkach przebywają pacjenci, porozmawiać z personelem kierowniczym, zapoznać się ze wzorem umowy. Poznanie miejsca, gdzie będzie przebywała bliska osoba ułatwi dokonanie właściwego wyboru i zmniejszy stres towarzyszący tej trudnej decyzji.

 

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Kinga Nowakowska

Zmień czcionkę
instagram