Program STUDIA DLA OPIEKUNA to nowy program rozwoju pracowników, wdrożony w ORPEA Polska. Jest on skierowany do personelu opiekuńczego domów i klinik rehabilitacyjnych oraz osób, które dołączą do zespołu i rozpoczną studia na kierunku Pielęgniarstwo. Koszt studiów pokrywa w całości ORPEA Polska. Program jest odpowiedzią na rosnący problem braku opiekunów osób starszych i personelu pielęgniarskiego.

Program jest realizowany we współpracy z uczelniami, realizującymi studia pielęgniarstwa I stopnia. Po zdobyciu tytułu licencjata Pielęgniarstwa, osoby biorące udział w Programie, podejmują pracę na stanowisku pielęgniarz/pielęgniarka w domu lub klinice ORPEA, mając gwarancję 30% wzrostu wynagrodzenia. Dodatkowo, uczestnicy Programu mogą rozpocząć finansowaną przez firmę naukę języka obcego w celu przygotowania się do podjęcia pracy w wybranym domu opieki Grupy ORPEA w Europie (np. Niemcy, Francja, Belgia, Holandia, Portugalia, Hiszpania, Włochy, Szwajcaria, Austria, Czechy), jeśli podejmą decyzję o wyjeździe.

„Wraz ze wzrostem liczby naszych domów i klinik, a co za tym idzie mieszkańców i pacjentów, nasze potrzeby rekrutacyjne nieustannie rosną. Program STUDIA DLA OPIEKUNA daje aktualnym i nowym pracownikom możliwość rozwoju na kierunku Pielęgniarstwo, a także gwarancję bezpieczeństwa finansowego. Pracownik może bowiem pracować w pełnym wymiarze godzin i otrzymywać pełne wynagrodzenie, a dodatkowo podnosić swoje kwalifikacje studiując bez ponoszenia kosztów” – mówi inicjatorka Programu Justyna Szymczyk, HR Biznes Partner w ORPEA Polska.

Polskie społeczeństwo się starzeje. Według danych demograficznych, w końcu 2015 r. liczba Polaków w wieku 60 lat i więcej stanowiła ponad 25% społeczeństwa. Eksperci alarmują, że w 2026 r. rozpocznie się lawinowy wzrost liczby osób w wieku 80+, a w latach 2026-2040 ich liczba zwiększy się dwukrotnie – z 1,7 mln do 3,4 mln. Wraz ze starzeniem się społeczeństwa będą rosnąć potrzeby opiekuńcze. Tymczasem w swoim Raporcie nt. jakości opieki, NIK zwrócił uwagę, że w większości placówek opiekuńczych (tzw. OPS) osoby zatrudniane na stanowisku opiekun nie mają kierunkowego przygotowania i wykształcenia. Jako lider stacjonarnej opieki długoterminowej w Polsce ORPEA Polska czuje się zobowiązana do ciągłego podnoszenia jakości opieki, głównie poprzez zwiększanie kwalifikacji personelu pielęgniarsko-opiekuńczego.

Więcej: www.orpea.pl/kariera

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram