Wczasy rehabilitacyjne pomagają w powrocie do maksymalnie możliwej sprawności fizycznej, a także polepszają jakość życia. Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów to także świetna okazja do nawiązania kontaktów z osobami o podobnych dolegliwościach. Jednym z miejsc o bogatym programie jest Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej RehMedica. Ośrodek oferuje pobyty rehabilitacyjne, a także stawia na edukację pacjentów.

Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej RehMedica to miejsce, w którym można skorzystać z pakietu zabiegów i wziąć udział w turnusie rehabilitacyjnym.

Wczasy lecznicze zapewniają:

indywidualne podejście do każdego pacjenta,
profesjonalną opiekę fizjoterapeutów, lekarzy i opiekunów,
polepszenie stanu zdrowia,
zwiększenie wiedzy i świadomości na temat swojej dolegliwości,
integrację.

Ośrodek rehabilitacyjny dba o komfort każdej osoby, a także zapewnia szereg zabiegów, jak np. gimnastyka, ultradźwięki, jonoforeza czy magnetoterapia.

Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów – na czym polegają?

Turnus rehabilitacyjny składa się z programów, które są dopasowywane do indywidualnych dolegliwości pacjenta, a każdy dzień pobytu rozpoczyna się od wspólnej, porannej gimnastyki. Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej RehMedica organizuje swoje turnusy w Łężeczkach – wsi usytuowanej w województwie wielkopolskim. Po porannej gimnastyce każda osoba udaje się na dobrane dla danego schorzenia ćwiczenia. Obecni w ośrodku fizjoterapeuci służą ciągłą pomocą oraz ekspercką wiedzą, dbając o zdrowie i komfort pacjentów.

Aktywny turnus rehabilitacyjny obejmuje m.in.:

badania wstępne,
konsultacje lekarskie,
porady fizjoterapeutyczne,
cykl zabiegów rehabilitacyjnych,
aktywności.

Turnusy rehabilitacyjne dla seniorów nie polegają jedynie na zabiegach, ćwiczeniach i masażach, ale stawiają również na edukację, organizowane są różnorakie wykłady, które poszerzają wiedzę kuracjuszy. Zadaniem spotkań edukacyjnych jest eliminowanie złych nawyków, a tym samym zmiana świadomości, która ma wpłynąć na redukcję dolegliwości.

Urlop rehabilitacyjny – wskazania

Wczasy rehabilitacyjne dla seniora to czas zarówno na zadbanie o siebie i swoje zdrowie, a także na odpoczynek i relaks. Jakie są wskazania do leczenia rehabilitacyjnego? Wyróżnić należy przede wszystkim profile lecznicze. Schorzenia reumatologiczne oraz urazowo ortopedyczne – osteoporoza, dna moczanowa, reumatoidalne zapalenie stawów, dyskopatia, choroba zwyrodnieniowa stawów i kręgosłupa.

Choroby układu oddechowego – przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP), przewlekłe nieżyty oskrzeli i górnych dróg oddechowych.
Choroby skóry – schorzenia naczyniowe skóry, łuszczyca, bielactwo.
Choroby układu krążenia – stany po zawale serca, choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, stany po operacji zastawki i naczyń.
Schorzenia przemiany materii i układu wydzielania wewnętrznego – cukrzyca, otyłość prosta, wole obojętne, niedoczynność tarczycy.
Choroby układu nerwowego – nerwobóle, choroba Parkinsona, migrena, rwa kulszowa, zespół splotu ramiennego, stany po udarach mózgu, nerwice narządowe, stwardnienie rozsiane.

Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej RehMedica – zabiegi lecznicze

Znając już profil leczniczy tego miejsca, warto również poznać szereg zabiegów, które są indywidualnie dostosowywane do potrzeb i dolegliwości pacjentów.

Podczas wczasów leczniczych w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej RehMedica, możemy skorzystać z takich zabiegów leczniczych jak:

rehabilitacja ogólna,
TR Therapy,
magnetoterapia,
fala uderzeniowa,
laseroterapia,
prądy interferencyjne,
prądy Kotz’a,
diadynamik,
ultradźwięki,
lampa sollux,
krioterapia punktowa,
galwanizacja,
jonoforeza,
kąpiel wirowa,
natrysk płaszczowy,
masaż podwodny,
masaż klasyczny,
kąpiel solankowa,
platforma Schumanna.

Oprócz tego w Ośrodku Rehabilitacji Leczniczej RehMedica w Łężeczkach dostępne są: gabinety zabiegowe, basen, jacuzzi, sauna fińska i łaźnia parowa, siłownia, boiska sportowe, a także sala do kinezyterapii
i i sale gimnastyczne. Pacjenci mają do dyspozycji sprzęt rehabilitacyjny oraz sportowy, jak również sale wykładowe. Pobyt rehabilitacyjny będzie zatem także czasem relaksu i odprężenia.

Łężeczki to niewielka wieś położona pośród lasów i jezior Sierakowskiego Parku Krajobrazowego w Wielkopolsce. Lasy sosnowe oraz mieszane stanowią idealne warunki do odpoczynku, a niedaleko ośrodka znajduje się punkt widokowy z panoramą okolicy i Jeziora Chrzypskiego.

Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej RehMedica łączy zarówno wypoczynek uzdrowiskowy, jak i terapię domową oraz edukację. Dodatkowo oferuje warsztaty i zajęcia edukacyjne na temat profilaktyki zdrowia, materiały edukacyjne, telefoniczne i indywidualne konsultacje lekarskie przez czas 36 miesięcy w ramach infolinii, a także nowoczesną matę rehabilitacyjną MagneSilver.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Avatar

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram