Piękny uśmiech jest bardzo ważny dla Twojego zdrowia, higieny, pewności siebie i poczucia własnej wartości. Specjaliści z kliniki Civis Vita mogą pomóc Ci uzyskać najbardziej atrakcyjny, naturalny uśmiech, możliwy dzięki zaawansowanej pielęgnacji protetycznej.

Protetyka stomatologiczna lub protetyka to dziedzina stomatologii, która koncentruje się na estetycznej odbudowie i wymianie uszkodzonych zębów.

Klinika medyczna Civis Vita oferuje swoim pacjentom szeroką gamę zabiegów protetycznych. Opieka protetyczna koncentruje się na kompleksowej rehabilitacji jamy ustnej i leczeniu licznych schorzeń stomatologicznych, takich jak:

Urazowe uszkodzenia struktur jamy ustnej
Wrodzone anomalie zębów
Chrapanie i zaburzenia snu
Protetyka stomatologiczna

Aby przywrócić piękny uśmiech, można wykonać następujące zabiegi protetyczne:

Mosty

Most może być użyty do zastąpienia brakujących zębów. Zastępuje je sztucznymi zębami, wygląda świetnie i dosłownie wypełnia lukę, w której mógł znajdować się jeden lub więcej zębów. Twój most może być wykonany ze złota, stopów, porcelany lub kombinacji tych materiałów i jest połączony z otaczającymi zębami w celu wsparcia.

Korony

Korony to uzupełnienie stosowane w celu poprawy kształtu zęba lub wzmocnienia zęba. Są najczęściej używane w przypadku zębów, które są zepsute, zużyte lub mają części zniszczone przez próchnicę. Korony mogą być wykonane z porcelany lub metalu. Najczęściej preferowane są korony porcelanowe, ponieważ imitują przezroczystość naturalnych zębów i są bardzo mocne.

Implanty stomatologiczne

Implant to sztuczny ząb wykonany z metalu i porcelany, który wygląda jak naturalny ząb. Składa się z dwóch głównych części: jedna to tytanowy korpus implantu, który zajmuje miejsce brakującego korzenia, a drugą część to korona w kolorze zęba, która jest umocowana na implancie. Dzięki implantom dentystycznym możesz śmiało się śmiać, wiedząc, że nikt nawet się nie zorientuje, że ​​masz zastępczy ząb.

Protezy

Protezy to naturalnie wyglądające zęby zastępcze wykonane przez dentystę, które można zdejmować. Istnieją dwa rodzaje protez: pełna i częściowa. Pełne protezy są oferowane pacjentom po usunięciu wszystkich naturalnych zębów. Częściowe protezy są przymocowane do metalowej ramy, która jest połączona z naturalnymi zębami. Są używane do wypełnienia miejsc, gdzie usunięto stałe zęby.

Wypełnienia

Wypełnienie jest używane do naprawy zęba, którego dotknęła próchnica lub doszło do pęknięcia lub złamania. Zepsutą lub uszkodzoną część zęba, usuwa się i zastępuje się wypełnieniem, które może składać się z wielu różnych materiałów, takich jak złoto, porcelana, kompozyt i tworzywo sztuczne.

Licówki

Licówki to cienkie, wykonane na zamówienie muszle wykonane z materiałów w kolorze zęba, takich jak porcelana, przeznaczone do zakrywania przedniej strony zębów. Licówki mają naturalny wygląd i stanowią doskonałą opcję dla pacjentów, którzy chcą dostosować wygląd i styl swojego uśmiechu.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram