Ogólnopolska karta seniora jest to dokument o bardzo wielu korzyściach. Uzyskać ją może już każdy senior, który ukończył 60 rok życia. Karta ta upoważnia do wielu zniżek oraz udogodnień, które umożliwiają w tańszy sposób korzystać z aktywności kulturowej oraz rozrywkowej. Senior może uzyskać zniżki w takich miejscach jak:

-Kultura i szuka

-Sport i rekreacja

-Na różnego rodzaju usługi np. kosmetyczne, zabiegi rehabilitacyjne itd

-Punkty restauracyjne

-Zdrowie

Program jest obejmowany już w praktycznie na terenie większości miast. Karta jest wydawana bezpłatnie oraz bezterminowo. Jest imienna -czyli wystawiona na konkretne imię i nazwisko. Wyrobienie takiej karty jest banalnie proste. Wystarczy wypełnić krótki formularz. Można tego dokonać w ok. 120 gminach oczywiście, które przynależą do programu. Ogólnopolską kartę seniora można również nabyć poprzez drogę elektroniczną, wystarczy wejść na stronę www.glosseniora.pl należy wypełnić formularz, wydrukować go oraz włożyć do koperty wraz z darowizną i wysłać pod adres al. Słowackiego 46/30  30-318 Kraków.

Pomysłodawca takiego programu jest stowarzyszenie MANKO, które od bardzo wiele lat podejmuję działa odnośnie poprawy jakości zdrowia, bezpieczeństwa oraz życia seniorom.

 

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Kinga Nowakowska

Zmień czcionkę
instagram