Anatomia człowieka. Atlas do kolorowania to wspaniała pomoc naukowa dla studentów medycyny i kierunków pokrewnych, uczniów szkół średnich i pragnących kształcić się w tych dziedzinach oraz wszystkich zainteresowanych anatomią.

Pierwsze wydanie Atlasu anatomicznego do kolorowania ukazało się w 1977 roku i odniosło natychmiast sukces, który przyczynił się do rozwoju całkowicie nowej formy na rynku wydawniczym – edukacyjnych książek do kolorowania.

„…Ten podręcznik już od wielu lat pomaga wizualizować i poznawać działanie ludzkiego organizmu za pomocą praktycznego kolorowania poszczególnych struktur oraz odpowiadających im nazw, a także zrozumieć występujące miedzy nimi zależności strukturalne i funkcjonalne”. – Lawrence M.Elson

Niniejsze wydanie jest przejrzyste, zwięzłe i przyjazne dla użytkownika, opisy są spójne. Na końcu książki umieszczono słownik z ważnymi terminami. Atlas jest ułożony tematycznie i podzielony na rozdziały, w taki sposób, że wszystkim 162 strukturom ciała i opisującym je terminom towarzyszy pomysłowy system kolorowania ułatwiający przyswajanie wiedzy. Kolorowanie sprzyja zapamiętywaniu. Jest to jeden ze sposobów nauczania kinestetycznego, skojarzenia wzrokowe pomagają przyswoić terminologię naukową oraz inne ważne informacje.

„Oferujemy materiał szkoleniowy dla szerszego audytorium, niż czynią to typowe podręczniki do anatomii…Pragniemy, żeby przyswajanie wiedzy za pomocą Atlasu było wyłącznie pozytywnym doświadczeniem” – Wynn Kapit, Lawrence M. Elson

Najnowsze wydanie Anatomii Człowieka. Atlas do kolorowania wsparło tysiące kolorujących czytelników, którzy służyli swoimi radami, w tym szkoleniowcy, wykładowcy, nauczyciele, ratownicy medyczni, trenerzy, protokolanci sądowi, prawnicy,
stomatolodzy, pielęgniarze, lekarze, fizjoterapeuci, a także studenci, którzy rozpoczęli kształcenie w zakresie anatomii.

Lawrence M. Elson – doktor nauk medycznych, otrzymał tytuł doktora z zakresu anatomii człowieka, był adiunktem w Baylor College of Medicine w Houston. Doktor Elson uczestniczył w tworzeniu programu edukacyjnego dla asystentów lekarzy, prowadził zajęcia z zakresu preparowania anatomicznego na University of California School of Medicine w San Francisco, a w City College of San Francisco uczył anatomii ogólnej – od anatomii protistów po anatomię człowieka. Zaprojektował treść oraz układ książki, wykonał szkice oraz napisał tekst.

Wynn Kapit – twórca oraz ilustrator książki. W 1975 roku uczył rysunku postaci w szkole dla dorosłych w San Francisco, doszedł do wniosku, że musi się dowiedzieć czegoś więcej o kościach i mięśniach. Zapisał się więc na zajęcia anatomii doktora Elsona w San Francisco City College. Gdy był studentem, stworzył szablon do kolorowania złożony ze słów i ilustracji, który okazał się niezwykle skutecznym narzędziem ułatwiającym uczenie się anatomii.

Dane bibliograficzne:

Anatomia człowieka. Atlas do kolorowania, Lawrence M. Elson, Wynn Kapit
Dom Wydawniczy REBIS, Poznań 2018 • format: 210 x 275 mm • oprawa: miękka
360 stron –162 plansze do rysowania • ISBN: 978-83-8062-353-8 • cena det. 59,90 zł. Data premiery: 6 listopada 2018

 

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram