Już w sierpniu 2018 r. MEDI-system (Grupa ORPEA), lider stacjonarnej opieki długoterminowej w Polsce, rozpocznie budowę nowego Domu Opieki w Piasecznie (róg ulic Gerbera i Czajewicza). To kolejny etap realizacji strategii rozwoju usług dla seniorów w centrum lub w pobliżu największych polskich miast. W obiekcie o powierzchni 5600 m2 będą mogły zamieszkać 144 osoby w pokojach jedno- i dwuosobowych.

Główne atuty nowej inwestycji to przede wszystkim bardzo dobra lokalizacja z dogodnym dostępem do komunikacji miejskiej. Jak wszystkie domy opieki otwierane pod marką ORPEA Rezydencje, WILLA GERBERA będzie obiektem o wysokim standardzie wykończenia, bez barier architektonicznych, z nowoczesnymi rozwiązaniami zapewniającymi komfort życia i bezpieczeństwo seniorów. Ponieważ wiemy, jak ważny dla naszych podopiecznych jest kontakt z rodziną, zaplanowaliśmy duży podziemny parking, ogród rekreacyjny oraz przestrzenie wspólne (m.in. salon pobytu dziennego, biblioteka, pokój wspomnień), gdzie mieszkańcy będą mogli spędzać czas z najbliższymi” – mówi Beata Leszczyńska, Prezes MEDI-system.

WILLA GERBERA

  • Dom Opieki
  • Oddział dla osób z chorobą Alzheimera
  • Oddział dla pacjentów w stanie apalicznym
  • Sala rehabilitacyjna

„Planując inwestycje wykorzystujemy naszą znajomość polskiego rynku opieki senioralnej oraz wiedzę Grupy ORPEA w zakresie rozwiązań o podwyższonym standardzie. Chcemy bowiem by nasza oferta była optymalna pod względem jakości opieki, rozwiązań infrastrukturalnych oraz kosztów finansowych, zarówno dla seniorów, jak i dla nas jako inwestora. Zamierzamy sukcesywnie podnosić standardy naszych ośrodków funkcjonujących dotychczas pod marką MEDI-system. Planujemy przebudowę Domu Opieki KONSTANCJA w podwarszawskiej Bielawie (gm. Konstancin-Jeziorna), którego mieszkańcy – na czas remontu – ‘przeprowadzą się’ właśnie do WILLI GERBERA w Piasecznie” – dodaje Beata Leszczyńska.

Pierwsi seniorzy będą mogli zamieszkać w WILLI GERBERA pod koniec 2019 r.

Kontakt dla mediów: m.michalska@orpea.pl

MEDI-system działa od 2001 roku. Od 2016 r. należy do międzynarodowej Grupy ORPEA. Jest liderem stacjonarnej opieki długoterminowej. Oferuje blisko 1000 miejsc w dziewięciu nowoczesnych ośrodkach (domach opieki i klinikach rehabilitacyjnych) głównie na Mazowszu, a także w Chorzowie i we Wrocławiu, gdzie poza domem opieki funkcjonują Mieszkania dla Seniorów (formuła assisted living). Ośrodki specjalizują się w usługach opiekuńczo-leczniczych oraz rehabilitacji neurologicznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej. Podopiecznymi MEDI-system są także osoby dotknięte tzw. chorobami otępiennymi (demencja) w przebiegu głównie choroby Alzheimera i Parkinsona. Usługi MEDI-system są kierowane do seniorów, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia wymagają codziennego wsparcia i całodobowej opieki oraz osób, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. O zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów dba ponad 750-osobowy zespół (pielęgniarki i opiekunki, fizjoterapeuci, lekarze, terapeuci zajęciowi, logopedzi i psycholodzy, personel pomocniczy i administracyjny). MEDI-system oferuje opiekę na oddziałach rehabilitacyjnych oraz w ośrodkach opiekuńczo-leczniczych w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (ZOL) lub w formie komercyjnej.

Grupa ORPEA to największa w Europie sieć domów opieki i klinik rehabilitacyjnych, obecna w branży od 1989 r. lat z potencjałem blisko 87 000 miejsc (ponad 850 placówek) w 12 krajach (10 w Europie, Brazylia i Chiny).

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram