Już w tę niedzielę 25.04.2021 zaprosimy Was do magicznego świata bajek czytanych przez Babcię Hanię. Poniżej kilka słów od niej, o tym jak życiu dzieci i dorosłych odgrywa czytanie bajek, baśni i legend. 

Baśnie, bajki i legendy odgrywały i odgrywają dużą rolę w życiu każdego człowieka. Nieważne czy są to dzieci czy dorośli. Wspomagają rozwój dzieci. Zawierają symbole, które w psychice dziecka odgrywają rolę terapeutyczną. Pozwalają na identyfikowanie się z bohaterami i przeżywanie wraz z nimi przygód. Bajki pobudzają wyobraźnię. Dzieci poznają istoty dobre i złe, odważne i tchórzliwe, pilne i leniwe, bogate i biedne. Albert Einstein powiedział; „Jeśli chcecie, aby wasze dzieci były inteligentne, czytajcie im baśnie. Jeśli chcecie, aby były jeszcze bardziej inteligentne czytajcie im jeszcze więcej baśni.” Czytanie bajek zapewnia rozwój emocjonalny, wzbogaca słownik. Książka uczy myślenia i poprawia koncentrację.

Czytanie książek dzieciom modeluje u maluchów nawyk czytania i zdobywania informacji. Dziecko zdobywa umiejętność samooceny, uczy się odróżniać prawdę od kłamstwa, wyzbywa się egoizmu, uwrażliwia się na cierpienie innych. Kształtuje swoje własne poczucie humoru i rozbudza ciekawość świata.

Nauka, która płynie z bajek często znajduje zastosowanie w świecie dorosłych. Będąc dorosłym sięgamy często pamięcią do przeczytanych bajek. Dlatego więc postanowiliśmy czytać dzieciom bajki, baśnie i legendy na dobranoc.

Zapraszamy na nowy cykl wideo Senior24h w każdą niedziele o 19.00. Co tydzień nowa bajka, którą czytać będzie Babcia Hania.

Link do naszego kanału 🙂

(120) Fundacja Tak dla Zdrowia – YouTube

 

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Avatar

Kinga Nowakowska

Zmień czcionkę
instagram