Nowodworskie Spotkania Jazzowe – Nahorny Trio

18.04.2018 (środa) godz. 19:00
Nowy Dwór Mazowiecki, ul. I. Paderewskiego 1A
Źródło informacji : Kiwiportal.pl
Organizator : Nowodworski Ośrodek Kultury

Wszystkich sympatyków jazzu, zapraszamy na wyjątkowy koncert polskiego wirtuoza muzyki jazzowej, aranżera i kompozytora Włodzimierza Nahornego, który wystąpi w ramach Nowodworskich Spotkań Jazzowych w wyśmienitym Trio, wraz z Mariuszem Bogdanowiczem i Piotrem Biskupskim. Koncert Nahorny Trio odbędzie się 18 kwietnia o godzinie 19:00, w Sali Widowiskowej Nowodworskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny.

Muzyka tria to wspaniałe, niepowtarzalne, kompozycje. Jej charakter pomimo, że utrzymany w kanonie tria jazzowego, nosi romantyczne i bardzo słowiańskie piętno. Jest to przekrój twórczości leadera. Znajdują się tu utwory pisane specjalnie na trio jak również instrumentalne wersje przebojów Włodzimierza Nahornego, takie jak Jej Portret, Czas rozpalić piec czy Księżyc nad Kościeliskiem. Trio w swoim programie ma również fragmenty projektów Nahorny-Szymanowski Mity, Chopin Genius Loci, w których lider połączył świat muzyki poważnej i jazzu tworząc nową wartość wykraczającą poza znane powszechnie stereotypy. To muzyka na wskroś współczesna, czerpiąca inspirację z wielu gatunków.

Włodzimierz Nahorny to postać nie mająca sobie równej na polskiej scenie jazzowej. Pianista, saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej. Jest absolwentem PWSM w Sopocie. Zdobył wiele nagród na konkursach i festiwalach w Polsce i za granicą.

Mariusz Bogdanowicz – kontrabasista, kompozytor, lider, pedagog, producent, wydawca i publicysta. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Ma w swoim dorobku cztery autorskie płyty: Back to the Bass(1995), Confiteor Song (2001), Syntonia (2013) i Przy Tobie (2016). Jest kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej. W latach 1982-84 współtworzył słynny Heavy Metal Sextet.

Piotr Biskupski – absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Jerzego Zgodzińskiego. Muzyk wszechstronny poruszający się swobodnie tak w klasyce, jazzie jak i muzyce popularnej. Muzyk wszechstronny poruszający się swobodnie tak w klasyce, jazzie jak i muzyce popularnej.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Małgorzata Kaczorek

Zmień czcionkę
instagram