Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała dziś dla Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci i Młodzieży w miejscowości Kraszewo-Czubaki (woj. mazowieckie, pow. płoński) nowoczesną karetkę transportową. Wartość pojazdu wraz z zabudową wynosi około 250 tys. złotych. Karetka służyć będzie do transportu podopiecznych kraszewskiej placówki na zabiegi lecznicze i rehabilitacyjne.

Zakłady opiekuńczo-lecznicze dla dzieci i młodzieży to placówki świadczące pomoc i opiekę najciężej chorym dzieciom w sytuacji, kiedy ciężaru tej opieki nie jest w stanie podjąć dom rodzinny – powiedział Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacja WOŚP. Takie ośrodki wymagają dziś w Polsce szczególnego wsparcia, nie tylko w wyposażeniu w sprzęt umożliwiający podniesienie standardu opieki, ale także w zmaganiach z codziennymi problemami i niedofinansowaniem. Celem działalności naszej Fundacji są więc także takie placówki. W Kraszewie serduszka WOŚP można zobaczyć m.in. na łóżkach szpitalnych dla dzieci i młodzieży, na kardiomonitorach czy rozkładanych fotelach dla rodziców. Dziś przekazaliśmy najcenniejszy dar – nowoczesną karetkę, która pozwoli przewozić pacjentów na pomagające im zabiegi.

Przekazany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy pojazd zakupiony został ze środków 26 Finału WOŚP. Jest to nowoczesna karetka, której wartość wraz z zabudową wynosi około 250 tys. złotych. Przez pierwsze lata korzystania ośrodek nie będzie ponosił żadnych dodatkowych kosztów – pojazd objęty jest trzyletnim pakietem serwisowym oraz rocznym ubezpieczeniem.

W ubiegłych latach Zakład Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci i Młodzieży otrzymał od Fundacji WOŚP w sumie 150 urządzeń medycznych za łączną kwotę 740 054,57 PLN. Były to między innymi: kardiomonitory, inkubatory, łóżka szpitalne, fotele dla rodziców, pompy strzykawkowe, lokalizator naczyń krwionośnych, pompy do żywienia dojelitowego, aparat COMBI do fizjoterapii i wózki inwalidzkie.

26. Finał WOŚP odbył się w styczniu 2018 roku, podczas którego zebrano na całym świecie łącznie 126 373 804, 34 PLN. Celem zbiórki było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W akcję zaangażowało się 1700 sztabów w Polsce oraz w kilkudziesięciu miejscach na świecie. Kwestę prowadziło 120 tysięcy wolontariuszy. Darczyńcy WOŚP otrzymali 35 mln serduszek. W całej ogromnej masie fantastycznych zdarzeń Finał WOŚP był obrazem pięknego społeczeństwa obywatelskiego.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu poprzednich 26 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 951 mln PLN.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram