Polski producent, firma Me Gusto Sp. z o.o (znana ze słodyczy pod marką Super Krówka i Super Fudgio) wprowadza na rynek nowość w postaci ekologicznych i bezglutenowych słodyczy bez dodatku cukru o nazwie NO ADDED SUGAR.

Receptury oparte są na słodziku z certyfikacją ekologiczną: erytrolu, który jest naturalnym słodzikiem, charakteryzującym się mniejszą kalorycznością i mniejszą słodyczą od cukru. 


ERYTRYTOL – OPIS

Erytrytol jako jedyny słodzik został zatwierdzony do stosowania w żywności ekologicznej w UE (istnieje również ekologiczny ksylitol ale nie może być składnikiem żywności ekologicznej a jedynie samodzielnym słodzikiem )

Słodzik ten nie powoduje wzrostu poziomu glukozy we krwi przez co są często stosowany jest w składach produktów dla diabetyków. Nie powoduje również próchnicy zębów (nie ulega utlenieniu przez bakterie powodujące próchnicę).

Erytrytol jest wyjątkiem, w przeciwieństwie do innych słodzików jest wchłaniany głównie w jelicie cienkim, a jedynie 10% przedostaje się dalej do okrężnicy. Dlatego zazwyczaj nie powoduje dolegliwości (efekt przeczyszczający) a dawka przy której mogą wystąpić jest około dwa razy wyższa wynosząca co najmniej 50g.

Pozostałe 90% spożytego erytrytolu jest wydalane w niezmienionej postaci razem z moczem (ponieważ organizm ludzki nie posiada enzymów które mogłyby rozłożyć erytrytol). Dla tego kaloryczność tego słodzika jest wyjątkowo niska i wynosi jedynie 0.3kcal/g (cukier ma 4kcal/g, ksylitol ma 2,4kcal/g).

PRODUKTY SUPER FUDGIO

W skład linii wchodzą produkty bez mleka, ale i bez glutenu. To ukłon zarówno w stronę wegan, jak i osób z nietolerancjami pokarmowymi, a także tych, którzy z różnych powodów nie spożywają lub ograniczają produkty z zawartością białego cukru.

Słodycze NO ADDED SUGAR nie mają w swoim składzie utwardzonych tłuszczy roślinnych i oleju palmowego. Bazują na naturalnie pozyskiwanych, nieprzetwarzanych chemicznie tłuszczach roślinnych, nie zawierają także sztucznych aromatów i utwardzaczy.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram