Nie możesz znaleźć dla siebie ciekawych zajęć i myślisz, że po ukończeniu 50 roku życia, powinieneś spędzać czas w domu? To nieprawda, a w całej Polsce są prowadzone zajęcia i eventy dla ciebie. W tym artykule dowiesz się, gdzie szukać różnego typu wydarzeń, pomimo pandemicznej sytuacji, z którą wszyscy od roku się borykamy. Głównymi lub jedynymi odbiorcami tych zajęć są właśnie osoby, które ukończyły 50 lat, więc biorąc w nich udział możesz poznać nowe osoby i dzielić z nimi radość z przeżywania ciekawych wydarzeń.

Zacznijmy od Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Dają one możliwość brania udziału zarówno w wydarzeniach cyklicznych, jak i jednorazowych. Poza klasycznymi wykładami, które organizują, wiele z nich przygotowuje ciekawe wydarzenia artystyczne, występy teatralne, wystawy, koncerty oraz warsztaty. W ich programach znajdują się także zajęcia ruchowe, np. joga, nordic walking oraz pływanie.  Większość wydarzeń, ze względu na panującą pandemię, odbywa się online, jednak uniwersytety prowadzą też zajęcia w trybie hybrydowym, a planowane otwarcie gospodarki, prawdopodobnie umożliwi organizację i udział w tradycyjnych wydarzeniach. Poszczególne uniwersytety przygotowują również różne eventy jednorazowe, więc jeśli jesteś zainteresowany, wybierz najbliższy lub najbardziej interesujący Cię uniwersytet i zapoznaj się z jego ofertą. Z pewnością znajdziesz tam coś dla siebie. Pamiętaj, że ciekawe zajęcia, konkursy oraz wydarzenia organizują często także kluby seniora. Więc jeśli jest taki w twojej okolicy, możesz poszukać informacji na temat planowanych w nim spotkań. Wszelkie informacje znajdują się na stronach internetowych poszczególnych klubów seniora lub Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Należy również pamiętać, że rekrutacja na Uniwersytety Trzeciego Wieku na niektórych uczelniach rozpoczyna się już czerwcu.

Popularnymi wydarzeniami dla seniorów są wszelkie eventy i zajęcia ruchowe, przeznaczone dla osób powyżej 50 roku życia. Przed pandemią, wydarzenia te były organizowane na szeroką skalę. W obecnych czasach trudno o przygotowanie masowych imprez, a zawody sportowe odbywają się najczęściej na poziomie lokalnym. Zajęcia z aktywnością fizyczną są prowadzone przez Uniwersytety Trzeciego Wieku, kluby seniora, a także kluby fitness i siłownie. Dotychczas bardzo popularnym ogólnopolskim wydarzeniem był TAURON Festiwal Biegowy. Pomimo trudnej sytuacji pandemicznej, kolejna jego edycja jest zaplanowana na wrzesień bieżącego roku. Jest to jedno z największych i najrozleglejszych pod względem ilości konkurencji, wydarzenie dla fanów biegania w tej części Europy.  W jego programie znajdziemy wiele konkurencji począwszy od krótkich dystansów, aż po maratony i ultramaratony, a także nordic walking. Biegi prowadzone są w niemal wszystkich kategoriach wiekowych, jednak szczególnie dużą popularnością cieszą się kategorie 40-, 50- czy 60-latków, a najstarsi uczestnicy biegów mają około 80 lat. Rejestracja na wydarzenie jest już uruchomiona, a biegi zaplanowane są na weekend od 10. do 12. września 2021r. w Beskidzie Sądeckim. Organizatorem Festiwalu biegowego jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, znana również z organizacji corocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy Zdroju. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć na stronie Festiwalu Biegowego.

Gdy ukończysz 50 lat, pamiętaj, że życie nadal stoi przed Tobą otworem. Możesz zrealizować swoje marzenia, znaleźć nieodkryty talent i poznać nowych ludzi. Wystarczy, że otworzysz się na różne wydarzenia, które odbywają się w wokół Ciebie. Możesz poszukać ich w Internecie lub poprosić kogoś o pomoc.

Aleksandra Lewandowska

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Avatar

Martyna Tomaszewska

Zmień czcionkę
instagram