Wielu pacjentów i seniorów przybywających do domów opieki, wymaga całodziennej troski i pielęgnacji. Komfort i bezpieczeństwo zapewnią takim osobom specjaliści z sieci domów opieki MEDI-system.

Czym jest pobyt opiekuńczo-leczniczy?

Określenie „pobyt opiekuńczo-leczniczy” kryje w sobie przemyślany program stworzony przez specjalistów MEDI-system. Jego celem jest zapewnienie komfortu oraz bezpieczeństwa pacjentom wymagającym całodziennej, troskliwej opieki i pielęgnacji. W ośrodkach przebywają, między innymi, pacjenci cierpiący na dolegliwości przewlekłe, osoby w zaawansowanym stanie choroby, pacjenci mający problemy z samodzielnym poruszaniem się, ale także osoby zdrowe, wymagające jednak ciągłego wsparcia i pomocy ze strony personelu w tym personelu medycznego. Pacjenci są również pod stałą opieka lekarską. Pacjenci przebywają w przytulnych, dwuosobowych pokojach wyposażonych w łazienki oraz biorą udział w licznych zajęciach dodatkowych.

Cena pakietu zawiera:

  • zakwaterowanie w pokoju 2-osobowym z łazienką
  • wyżywienie – 5 posiłków dostosowanych do diety pacjenta
  • opieka lekarza internisty
  • 24-godzinna opieka pielęgniarek i opiekunek medycznych
  • ustalenie przez zespół terapeutyczny szczegółowego planu opieki indywidualnej
  • konsultacja fizjoterapeuty oraz pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego i pomocniczego
  • wsparcie personelu ośrodka w adaptacji pacjenta do nowego otoczenia i pomoc w jak najszybszej aklimatyzacji
  • edukacja zdrowotna dla pacjentów i ich rodzin w zakresie prawidłowych nawyków oraz zdrowego trybu życia
  • dedykowany opiekun typu Concierge*
  • darmowy dostęp do Portalu dla Rodziny – internetowej aplikacji, która umożliwia szybką komunikację z personelem ośrodka oraz prezentację aktualnych informacji na temat opieki i rehabilitacji

UWAGA: W czasie pobytu w ośrodku oferujemy dodatkowe zajęcia usprawniające i rehabilitacyjne. Służymy radą i pomocą w wyborze odpowiedniej formy terapii. Wczesna rehabilitacja znacznie zwiększa szanse na powrót do pełni zdrowia i zdecydowanie wydłuża czas samodzielnego funkcjonowania!

MEDI-system

MEDI-system powstał w 2001 roku. Jest liderem stacjonarnej opieki długoterminowej. Oferuje blisko 1000 miejsc w dziewięciu nowoczesnych domach opieki i ośrodkach rehabilitacyjnych, które specjalizują się w usługach opiekuńczo-leczniczych oraz rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej. Usługi MEDI-system są kierowane do seniorów, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia wymagają codziennego wsparcia i całodobowej opieki oraz osób, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. O zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów dba ponad 750-osobowy zespół (pielęgniarki i opiekunki, fizjoterapeuci, lekarze, terapeuci zajęciowi, logopedzi i psycholodzy, personel pomocniczy i administracyjny). Od 1 stycznia 2016 r. MEDI-system jest częścią międzynarodowej sieci centrów i rehabilitacji ORPEA, obecnej w branży od 25 lat z potencjałem blisko 70 000 miejsc w 10 krajach Europy (m.in. Francji, Niemczech, Szwajcarii, Belgii), a także w Chinach i Brazylii.

Więcej informacji znajdą Państwo tu.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram