„Nasze życie jest takim, jakim uczyniły je nasze myśli” – Marek Aureliusz.

Pracując jako coach zrozumiałam, że nie wybaczysz komuś, nie pozbędziesz się depresji lub nieśmiałości, nie zmienisz trybu życia na zdrowszy, nie osiągniesz szczytowej formy swojego intelektu, nie spełnisz swoich marzeń w 2019 roku, nie będziesz dobrym rodzicem i partnerem, nie dostaniesz awansu, nie wprowadzisz żadnej zmiany mającej poprawić jakość Twojego życia – jeśli nie zdecydujesz się naprawić swojego umysłu i wybierać dobrych, zdrowych myśli oraz podejmować odpowiednich, przemyślanych decyzji.

Badacze twierdzą, że 87% chorób, to bezpośredni rezultat naszego myślenia. To, o czym myślimy wpływa na nasze emocje i ciało. Wychodzi na to, że dziś mamy do czynienia z epidemią toksycznych myśli i emocji. Toksyczne myśli to takie, które wywołują negatywne i niespokojne emocje, a te z kolei wytwarzają substancje biochemiczne, powodujące stres w ciele. Przechowywane są zarówno w mózgu, jak i w komórkach ciała. Oznacza to, że to, o czym najintensywniej myślisz, pojawia się w Twoim mózgu – im częściej powtarzamy daną myśl, tym silniejsza się staje – jest częścią Ciebie.

Najnowsze badania w dziedzinie neurobiologii potwierdzają, że nasze myśli codziennie zmieniają strukturę naszego mózgu. Neurobiolodzy opisali to zjawisko jako neuropatyczność samokierowana.

Oto kilka kluczowych zagadnień, które mają na Ciebie wpływ:

• Masz wyjątkową zdolność do tego, aby osiągać zdrowie psychiczne i szczęście, a także zapobiegać chorobom ciała i umysłu.

• Możesz, poprzez świadomy wysiłek, zyskać kontrolę nad swoimi myślami i uczuciami. Czyniąc to, możesz przeprogramować swój mózg i zmienić jego skład chemiczny.

• Kiedy myślimy, zmieniamy fizyczną strukturę mózgu.

• To, czym karmisz swój mózg za pomocą myśli, zostaje w nim zapisane.

• Zdrowe myśli – to nasz stan naturalny.

• Badania w dziedzinie neurobiologii potwierdzają fakt, że to, o czym myślimy każdego dnia, fizycznie odbija się w naszym mózgu i ciele, a to z kolei wpływa na zdrowie – psychiczne i fizyczne.

• Nasze myśli kreują podejście do życia, stan umysłu. Twoja postawa, a nie DNA, determinuje jakość życia.

• Twoje ciało nie kontroluje Twojego umysłu. To umysł kontroluje ciało.

• Nie możesz kontrolować niektórych wydarzeń, ale możesz kontrolować swoje reakcje na nie.

• Masz naturalną skłonność do miłości. Strach jest wyuczony, nie naturalny.

• Szczęście pochodzi z wnętrza Ciebie, a sukces jest jego następstwem – nie odwrotnie.

• Możesz mieć kontrolę nad myślami w swojej głowie.

• Jeśli wpoiłeś sobie jakąś myśl, możesz jej się pozbyć.

• Nie musisz poddawać się złym nawykom. Możesz je zmienić.

• Wszystko co mówisz i robisz, na początku jest myślą.

• Nic nie może się wydarzyć, dopóki nie zbudujesz nowej myśli, która będzie podstawą kolejnych działań w nowym kierunku.

• Możemy wybrać szczęście, zamiast pozwalać, by świat zewnętrzny, nawyki i biologia definiowały je za nas. Możesz zapanować nad swoim umysłem.

Możesz być szczęśliwy i przepełniony pokojem niezależnie od otaczających Cię okoliczności. Dobre myślenie równa się dobrym decyzjom. Toksyczne myślenie równa się toksycznym wyborom w życiu. Musimy zdać sobie sprawę i wziąć odpowiedzialność za nasze myślenie i wynikające z niego wybory. Mogę Ci w tym pomóc.

„Gdybyś wiedział, jaką moc mają Twoje myśli, już nigdy nie myślałbyś w negatywny i toksyczny sposób” – Natalia Półtorak.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Natalia Półtorak

Certyfikowany coach ACC International Coaching Federation (ICF) oraz CoachWise, członek ICF. Ukończyłam studia z bankowości, przedsiębiorczości i zarządzania. Posiadam 13-letnie doświadczenie lidera i managera w międzynarodowych korporacjach i startupie, gdzie tworzyłam działy, efektywnie realizowałam projekty i skutecznie zarządzałam zespołami. Z mojego doświadczenia wynika, że żeby być skutecznym, szczęśliwym liderem, managerem, partnerem, seniorem, trzeba zawsze pamiętać o sobie, swojej energii, efektywności i rozwoju osobistym. Inaczej nie potrafimy się skoncentrować na ważnych aspektach naszego życia, będzie brakować nam energii i zaczniemy się wahać, a w końcu zastygniemy w bezruchu. Z tego względu wybrałam coaching, bo jest to skuteczne narzędzie pomagające w rozwoju osobistym, który przekłada się nie tylko na nasze życie, a i na rodziny, firmy, przyjaciół i ważne strefy życia. Specjalizuję się w realizacji coachingów indywidualnych rozwijających kompetencje osobiste i przywódcze. Wspieram Klientów w osiąganiu pozytywnych zmian w zachowaniu, w lepszym nawiązaniu i utrzymywaniu kontaktów z innymi ludźmi i w stawaniu się takimi osobami, jakimi chcą być, aby znaleźć w życiu sens i szczęście. Z pasją pomagam wydobywać z ludzi to, co najlepsze i zapewniam im narzędzia, dzięki którym mogą osiągnąć swój pełny potencjał lidera, managera i partnera. Uwielbiam podróżować po świecie, poznawać inne kultury, kuchnię, sztukę i „inność” ludzi.
Zmień czcionkę
instagram