Listopad został uznany na całym świecie miesiącem solidarności z mężczyznami zmagającymi się z nowotworami gruczołu krokowego oraz rakiem jąder. Nie bez przyczyny również na ten miesiąc przypada Movember (tzw. wąsopad) – kampania społeczna zapoczątkowana w 1999 roku w Australii, która swoim zasięgiem objęła niemalże cały świat.

Na czym polega akcja Movember? Dlaczego mężczyźni zapuszczają w listopadzie wąsy?

„Termin Movember powstał w wyniku połączenia dwóch wyrazów moustache – wąsy oraz November – listopad. Celem akcji Movember jest zmiana oblicza męskiego zdrowia, natomiast wąsy, które przez twórców zostały ustanowione symbolem kampanii, mają ową zmianę oblicza komunikować. Luźna i zabawna forma kampanii sprzyja podejmowaniu trudnych i ważnych tematów” – czytamy na portalu zwrotnikraka.pl.

Wielkim zwolennikiem akcji jest model Michał Baryza

„Wąsy stracić to żaden problem. Natomiast jajko stracić to już trochę gorzej. Dziękuję za zaproszenie do akcji #movember
Jestem zwolennikiem profilaktyki, niż leczenia. Leczę i edukuję ludzi w temacie dbania o zdrowie na @wyspamb w Toruniu? @ellemanpolska @martawojtal @anna.kwasnik @olivierjaniak” – napisał w sieci Michał.

Zobaczcie jak prezentuje się z wąsami!

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram