W najbliższe wakacje, seniorzy oraz ich rodziny z Warszawy i okolic, będą mogli wziąć udział w bezpłatnej gimnastyce na świeżym powietrzu pod okiem wykwalifikowanego trenera. Projekt rusza pod koniec czerwca na kampinoskiej Polanie Lipków.

Warsztaty będą realizowane przez Fundację Aktywni Dłużej. MEDI-system, największa sieć domów opieki w Polsce, została Partnerem tego wydarzenia. W czasie inauguracyjnych  zajęć uczestnicy będą mogli skorzystać z darmowych porad w zakresie zdrowego trybu życia i odżywania udzielanych przez specjalistów z MEDI-system (m.in. fizjoterapeutę). Zapraszamy w sobotę 23. czerwca na godz. 10.00.

Polana Lipków położona w Kampinoskim Parku Narodowym to miejsce doskonale znane wszystkim mieszkańcom Izabelina, Starych Babic, ale również Warszawy. Poza terenem rekreacyjnym dla dzieci znajduje się tam otwarta przestrzeń, która posłuży za salę treningową. Zajęcia będą prowadzone na trawie oraz z wykorzystaniem dostępnej na Polanie infrastruktury – zadaszonej przestrzeni z ławkami. Projekt realizowany przez Fundację Aktywni Dłużej oraz sieć domów opieki MEDI-system rozpocznie się w sobotę 23 czerwca. Ostatnie zajęcia odbędą się 25 sierpnia.

Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu

Zajęcia będą prowadzone w oparciu o autorską metodę Fundacji Aktywni Dłużej. Punktem wyjścia jest tu system hathajogi, który kładzie duży nacisk na precyzję wykonania ćwiczenia. Został on wzbogacony o podejście jogi akademickiej, gdzie jest szersze pole do poszukiwań i przystosowania pozycji do ograniczeń i możliwości ćwiczącego – a to jest szczególnie istotne w pracy z Seniorami.

Trening w oparciu o nasze podejście jest dla Seniorów i nie tylko, najmniej forsowną i wysiłkową formą ruchu. Szczególnie polecany jest osobom, u których pojawiają się problemy z chodzeniem, siedzeniem i wykonywaniem codziennych czynności. Statyczny ruch, jaki wykonuje się w trakcie zajęć, jest wręcz wskazany dla osób 60+. Nie wymaga od nich kondycji i dużej sprawności fizycznej, a jest w pełni bezpieczny – podkreśla Małgorzata Baranowska, prezes Fundacji Aktywni Dłużej, która na co dzień pracuje z Seniorami i poprowadzi także zajęcia w Lipkowie.

Warsztaty prowadzone przez Fundację sięgają również po ćwiczenia z zakresu gimnastyki korekcyjnej, Metody Ruchu Rozwijającego, Metody Feldenkraisa – adresowanej w dużej mierze do osób starszych, a także mindfulness i relaksacji. Regularny trening według połączenia tych metod w widoczny sposób wpływa na poprawę kondycji psychofizycznej uczestników.

MEDI-system wspiera poprawę kondycji Seniorów

Trendy demograficzne potwierdzają, że Polska jest najszybciej starzejącym się społeczeństwem UE. Jednocześnie szereg badań dowodzi, że aktywność ruchowa jest najlepszym sposobem na to, by każdy Senior cieszył się dobrą kondycją psychofizyczną. Dlatego jako największa sieć domów opieki, obecna w Polsce od ponad 15 lat, z przyjemnością włączyliśmy się w realizację projektu Fundacji Aktywni Dłużej – zaznacza Monika Zięba, dyrektor Domu Opieki MEDI-system Ostoya w Starych Babicach.

W czasie inauguracyjnych zajęć na Polanie Lipków do dyspozycji uczestników będzie także personel MEDI-system, który udzieli porad dotyczących zdrowego trybu życia i odżywiania. Po treningu będzie można także otrzymać specjalne karty z zestawami ćwiczeń w warunkach domowych, występujących przy podstawowych schorzeniach, takich jak rwa kulszowa, czy zespół bólowy odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Jednocześnie pracownicy MEDI–system zmierzą ciśnienie i poziom cukru. Uczestnicy będą także mogli zasięgnąć informacji dotyczących opieki nad osobami starszymi.

Bezpieczeństwo i fachowa opieka

Instruktorzy Fundacji Aktywni Dłużej mają wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi osobami, także z problemami z aparatem ruchu oraz z Seniorami. Swoją wiedzę zdobywali m.in. w Akademii Wychowania Fizycznego – na Wydziale Rehabilitacji i Wydziale Wychowania Fizycznego.

O MEDI-system

MEDI-system to największa w Polsce sieć domów opieki, obecna w naszym kraju od ponad 15 lat. Firma posiada doświadczenie w obszarach szczególnie ważnych dla Seniorów – opiece długoterminowej i rehabilitacji. Swoje usługi (zarówno w ramach kontraktu z NFZ, jak i w formie komercyjnej) świadczy w 9 nowoczesnych placówkach – domach opieki i ośrodkach rehabilitacji na Mazowszu, w Chorzowie i we Wrocławiu. Siłą MEDI-system jest zespół profesjonalistów – lekarzy, rehabilitantów, psychologów, logopedów, terapeutów zajęciowych i pielęgniarek, wspomaganych przez grupę opiekunek i personel pomocniczy. Od stycznia 2016 r. MEDI-system należy do międzynarodowej Grupy ORPEA, która posiada sieć ponad 700 placówek w 10 krajach Europy, a także w Chinach i Brazylii.

Dodatkowe informacje nt. sieci domów opieki MEDI-system

magdalena.michalska@medisystem.pl

tel. + 48 881 910 783

Dojazd do Polany Lipków

– samochodem

 • dojazd od strony Bielan i Żoliborza (od granicy Warszawy ok. 15 min. jazdy; ze Śródmieścia ok. 40 min. jazdy) – ul. Wólczyńską do skrzyżowania z Arkuszową, następnie ul. Arkuszową do skrzyżowania z Estrady, dalej ul. 3 Maja przez Mościska, Laski i Izabelin do skrzyżowania z ul. Fedorowicza (przy Parafii św. Franciszka z Asyżu). Dojechać do pętli w Hornówku i dalej prosto ul. Lipkowską
  i Jakubowicza, gdzie skręcić w lewo przy Parafii Św. Rocha i dalej ok. 100 m do parkingu
 • dojazd od strony Bemowa i Woli (od granicy Warszawy ok. 15 min. jazdy; ze Śródmieścia ok. 35 min. jazdy) – ul. Górczewską do ul. Warszawskiej przez Blizne Jasińskiego i Latchorzew. W Babicach Nowych skręcić w prawo w ul. Okulickiego a następnie przejechać ul. Sienkiewicza przez Stare Babice, dalej ul. Mościckiego i w Lipkowie ul. Jakubowicza, gdzie skręcić w prawo przy Parafii Św. Rocha i dalej
  ok. 100 m do parkingu

– transportem publicznym

 • bezpośredni dojazd autobusem ZTM 714 jadącym z pętli Os. Górczewska (ok. 20 min jazdy), wysiąść na końcowym przystanku Lipków-Muzeum (II strefa biletowa), a następnie dojść ulicą Jakubowicza oraz szlakiem turystycznym ok. 0,5 km
 • autobusem ZTM L18 można dojechać do przystanku Lipków ze Starych Babic, skąd do polany jest ok. 1 km (na piechotę)
 • autobusem ZTM L-6 można dojechać do przystanku Lipków-Muzeum ze Starych Babic i Borzęcina,
  z przystanku Lipków następnie należy dojść do polany ok. 0,5 km
 • autobusem ZTM 712 z pętli Metro Młociny (ok. 30 min jazdy) lub 719 z pętli Os. Górczewska (ok. 10 min. jazdy) można dojechać Do Starych Babic – przystanek Rynek (II strefa biletowa)
 • autobusem ZTM L-7 (wyłącznie w dni powszednie, tylko 6 razy dziennie) można dojechać do przystanku Lipków z Łomianek oraz Ożarowa Mazowieckiego
Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od ponad 11 lat. Pierwsze kroki w mediach stawiała jako redaktorka popularnego portalu o tematyce rozrywkowej. Swoje doświadczenie dziennikarskie zdobywała również w portalu dla kobiet, w serwisie popularnonaukowym oraz prowadziła własny portal o tematyce informacyjnej. Współpracowała z Wirtualną Polską, gdzie pisała o zdrowiu oraz redagowała portal dla rodziców i serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to nauka, zdrowie i lifestyle. W senior24h.pl pełni funkcję redaktor naczelnej. Zajmuje się tematyką zdrowia i aktywizacji społecznej seniorów. Uwielbia ludzi i rozmowy, co owocuje licznymi wywiadami.
Zmień czcionkę
instagram