W życiu każdego seniora liczy się wsparcie i szybkie działanie na wypadek choroby lub nagłego spadku sprawności. W tym celu powstał MEDI-system, który od ponad 15 lat opiekuje się seniorami.

W domach opieki i klinikach rehabilitacyjnych w całej Polsce o  zdrowie i bezpieczeństwo podopiecznych i pacjentów dba wykwalifikowany zespół pielęgniarsko-opiekuńczy, fizjoterapeuci, lekarze, psychologowie, terapeuci, personel pomocniczy i administracyjny. MEDI-system doskonale rozumie potrzeby seniorów i ich rodzin. Bierzemy pod uwagę nie tylko bieżące potrzeby osoby starszej, lecz wszystkie aspekty funkcjonowania. Wiemy, że na różnych etapach życia seniorzy mają inne potrzeby i preferencje. Dla każdego mieszkańca przygotowujemy indywidualny program opieki, terapii zajęciowej oraz aktywizacji. Takie podejście przynosi najlepsze efekty i pozwala zachować zdrowie, kondycję oraz jakość życia osób starszych jak najdłużej na możliwie wysokim poziomie. Tworzymy drugi dom, w którym nasi podopieczni czują się bezpiecznie, są akceptowani, rozwijają swoje pasje i zainteresowania, mogą dzielić się zarówno swoją wiedzą, jak i doświadczeniem. To środowisko motywujące i wzmacniające poczucie własnej wartości.

Ośrodek Wentylacji Respiratorem MEDI-system KONSTANCJA to najnowocześniejsza klinika tego typu w Polsce. Placówka zlokalizowana w podwarszawskim Konstancinie została wybudowana, aby znacząco poszerzyć potencjał sieci MEDI-system w zakresie opieki nad dorosłymi oraz dziećmi wymagającymi wspomagania oddechu respiratorem.

NASZE ATUTY

  • Największy pozaszpitalny Oddział Wentylacji Respiratorem w Polsce
  • Jedyna placówka w woj. mazowieckim opiekująca się pacjentami wentylowanymi w trybie stacjonarnym i w warunkach domowych
  • Jedyny ośrodek w Polsce przyjmujący dzieci (min. masa ciała dziecka 10 kg)
  • Kontrakt z NFZ nieprzerwanie od kilkunastu lat

Naszym największym sukcesem jest umożliwienie naszym pacjentom prowadzenia aktywnego trybu życia. Od podstaw opracowaliśmy system opieki i terapii, chroniący osoby korzystające z respiratorów przed infekcjami i powikłaniami. W naszym Ośrodku łączymy wiedzę i technologię – najlepsi specjaliści wspierani są przez elektroniczne systemy monitoringu, zaawansowaną klimatyzację, autorski system zbierania wiedzy o stanie pacjenta. Nasi podopieczni, mimo ograniczeń wiążących się z koniecznością wsparcia oddechu, kontynuują pracę zawodową (w systemie telepracy), uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych organizowanych w Ośrodku, a dzięki mobilnym respiratorom również w wycieczkach.

Kontakt z Ośrodkiem MEDI-system KONSTANCJA 22 266 88 45

MEDI-system

MEDI-system powstał w 2001 roku. Jest liderem stacjonarnej opieki długoterminowej. Oferuje blisko 1000 miejsc w dziewięciu nowoczesnych domach opieki i ośrodkach rehabilitacyjnych, które specjalizują się w usługach opiekuńczo-leczniczych oraz rehabilitacji neurologicznej, ortopedycznej, ogólnoustrojowej i kardiologicznej. Usługi MEDI-system są kierowane do seniorów, którzy ze względu na wiek i stan zdrowia wymagają codziennego wsparcia i całodobowej opieki oraz osób, które zakończyły pobyt w szpitalu po przebytej chorobie lub operacji, ale nie są jeszcze gotowe, by funkcjonować samodzielnie. O zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów dba ponad 750-osobowy zespół (pielęgniarki i opiekunki, fizjoterapeuci, lekarze, terapeuci zajęciowi, logopedzi i psycholodzy, personel pomocniczy i administracyjny). Od 1 stycznia 2016 r. MEDI-system jest częścią międzynarodowej sieci centrów i rehabilitacji ORPEA, obecnej w branży od 25 lat z potencjałem blisko 70 000 miejsc w 10 krajach Europy (m.in. Francji, Niemczech, Szwajcarii, Belgii), a także w Chinach i Brazylii.

medisystem

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Małgorzata Kaczorek

Zmień czcionkę
instagram