Skąd się bierze ból ramion?

Ból w ramieniu może mieć wiele przyczyn. Możemy go odczuwać po upadku lub po intensywnym wysiłku fizycznym. Czasami ból w ramionach jest skutkiem zapalenia stawów . Może również wynikać z problemów w innych częściach ciała, co nazywa się bólem referencyjnym. Ból ramion może również być skutkiem zapalenia ścięgien, napięcia mięśniowego oraz artretyzmu. Prawidłowe zdiagnozowanie bólu ramion pomoże tobie i twojemu lekarzowi wybrać najlepszy sposób leczenia.

Jak zdiagnozować uraz?

Zadaj sobie kilka pytań, które pomogą ci określić, czy doznałeś urazu ramienia:

– Czy możesz normalnie poruszać ramieniem?
– Czy czujesz, że twoje ramię puchnie?
– Czy twoje ramię jest wystarczająco silne, aby wykonywać rzeczy, które normalnie robisz?

Jeśli ból w ramieniu:

– jest bardzo intensywny
– nie mija nawet po odpoczynku i zastosowaniu leków
– ramię jest słabe lub odrętwiałe

Są to objawy, które natychmiast należy zgłosić do lekarza celem konsultacji.

Jak wyeliminować ból domowymi sposobami?

Leczenie bólu ramion często polega na łagodzeniu stanu zapalnego (obrzęk i zaczerwienienie) i wzmacnianiu mięśni.
Oto kilka domowych sposobów, aby uwolnić się od bólu ramion.

Leki przeciwzapalne

Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) pomagają łagodzić ból i obniżać stan zapalny. Leki dostępne bez recepty obejmują aspirynę, ibuprofen i naproksen. Zmniejszenie stanu zapalnego jest ważne w urazach stożka rotatorów, zapaleniu ścięgna i zapaleniu stawów oraz innych uszkodzeniach.

Zimne ​​okłady

Zimne okłady mogą pomóc zmniejszyć obrzęk w ramieniu. Chłodzenie pomaga również niwelować ostry ból. Zastosuj 20-minutowy okład z lodu, do pięciu razy dziennie. Użyj zamrożonego opakowania z żelem lub kostek lodu zamkniętych w plastikowym worku. Owiń go w miękki ręcznik. Nie nakładaj zimnego opakowania z lodem bezpośrednio na skórę.

Bandażowanie

Owiń ramię elastycznym bandażem, aby zmniejszyć obrzęk i ból. Użyj zimnego bandaża lub zwykłego bandaża ACE. Możesz również kupić w aptece opaskę na ramię. Zawiń ją ciasno, ale nie za ciasno, żeby nie blokować przepływu krwi. Jeśli twoje ramię lub dłoń zaczyna być odrętwiałe, mrowiące lub zmienia kolor na niebieski, poluzuj opatrunek uciskowy.

Terapia cieplna

Ciepło pomaga rozluźnić napięte mięśnie i ukoić sztywne ramię. Terapia cieplna może pomóc w przypadku bólu mięśni i stawów w ramieniu. Użyj podgrzewanego opakowania z żelem, poduszki grzewczej lub butelki z gorącą wodą.

Leki zwiotczające mięśnie

Środki zwiotczające mięśnie mogą pomóc w leczeniu bólu, jeśli u pacjenta występuje napięcie mięśniowe lub skurcze. Typowe środki zwiotczające mięśnie obejmują cyklobenzaprynę, tizanidynę i baklofen. Będziesz potrzebował na nie recepty od swojego lekarza. Pamiętaj, że środki zwiotczające mięśnie wywołują senność i nie należy ich przyjmować, jeśli prowadzisz samochód lub obsługujesz maszyny.

Leki przeciwbólowe

Leki takie jak acetaminofen i aspiryna mogą pomóc złagodzić ból. Pomagają uporać się z obrażeniami i lepiej spać, w miarę powrotu do zdrowia. Leki przeciwbólowe mogą powodować działania niepożądane, takie jak rozstrój żołądka i zgaga. Porozmawiaj z lekarzem, jeśli bierzesz je dłużej niż przez cztery tygodnie. Możesz także spróbować miejscowych żeli i kremów łagodzących ból, które nie mają takich samych skutków ubocznych, jak leki przeciwbólowe.

Odpoczynek i modyfikacja aktywności

Powstrzymaj lub zmień czynność, która mogła spowodować ból ramienia.

Nowatorska Mata Rehabilitacyjna MagneSilver – dlaczego warto z niej skorzystać?

Ból ramion może obejmować chrząstkę, więzadła, mięśnie, nerwy lub ścięgna. Może również wpływać na łopatki, szyję, ramię i dłoń. Dużą skuteczność w eliminowaniu takiego bólu daje terapia magnetyczna przy użyciu maty rehabilitacyjnej MagneSilver. Jest to wyrób medyczny wykorzystujący działanie terapii magnetycznej oraz nowoczesnych materiałów z wykorzystaniem jonów srebra.

Mata Rehabilitacyjna MagneSilver to wysokiej klasy wyrób medyczny, wykorzystujący najlepsze dostępne magnesy neodymowe. Zastosowana technologia umożliwia bezpieczne przenikanie pola magnetycznego bezpośrednio do komórek dzięki czemu zyskujesz znaczne zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz wzrost witalności całego organizmu.

W trakcie wypoczynku lub snu na macie rehabilitacyjnej MagneSilver, całe ciało regeneruje się znacznie szybciej, krew zaczyna przepływać łatwiej przez wszystkie komórki, dzięki temu następuje wzrost zasadowości, a tym samym rozpoczyna się proces leczenia wszelkich dolegliwości bólowych. Terapia stałym polem magnetycznym daje dobre wyniki w leczeniu licznych schorzeń układu kostnego, mięśniowego oraz krążenia, jak i nawet wspomaga leczenie stanów depresyjnych.

Technologia Sanitized® Silver zapewnia uczucie świeżości oraz wysoki komfort użytkowania, działa bakteriostatycznie na wiele bakterii gram-dodatnich i gram-ujemnych, również na MRSA.

Zdaniem specjalistów, terapia magnetyczna przy użyciu maty rehabilitacyjnej MagneSilver, to najlepsza możliwa metoda leczenia różnego rodzaju bólu, bez wychodzenia z własnego domu.

Opinie zadowolonych pacjentów zdają się potwierdzać pozytywny efekt działania maty.

Po użyciu maty zauważyłam, że mam lepsze krążenie. Zawsze miałam zimne dłonie i zimne stopy, a po korzystaniu z tej maty poczułam się zrelaksowana, wypoczęta i miałam ciepłe dłonie – mówi pani Agnieszka.

W czasie spania drętwiały mi nogi i ręce. Po miesiącu używania materaca, z rana czułem, że moje nogi są lżejsze, a ja zacząłem przesypiać całe noce – powiedział pan Krzysztof.

Mam problemy związane ze stabilizacją lędźwiową i po użyciu maty zauważyłem, że ból nie dokucza mi już tak, jak wcześniej – stwierdził pan Piotr.

Aby uzyskać więcej informacji na temat korzyści płynących z terapii magnetycznej, pacjenci powinni porozmawiać z lekarzem lub fizjoterapeutą.

Zapraszamy Państwa do Ośrodka Rehabilitacji leczniczej RehMedica, które oferuje nowoczesny program, który całościowo wpływa na stan zdrowia oraz kondycję fizyczną pacjentów. W ramach Ogólnopolskiego Programu Rehabilitacja+ w Łężeczkach organizowane są specjalne turnusy rehabilitacyjne. Hotel Łężeczki położony jest pośród lasów i jezior Sierakowskiego Parku Krajobrazowego w północno-wschodniej Wielkopolsce.

Dlaczego warto skorzystać z Programu REHABILITACJA+?

Ogólnopolski Program Rehabilitacja+  to nie tylko dostęp do indywidualnej rehabilitacji i konsultacji lekarskich, ale także konsultacje z fizjoterapeutą, warsztaty edukacyjne, zajęcia ruchowe, infolinia medyczna…

Według badania CBOS nr 138/2016, Polacy wskazują, że zdrowie jest dla nas bardzo ważne. „Na zachowanie dobrego zdrowia jako jedną z najważniejszych wartości codziennego życia wskazuje niemal trzy piąte badanych (57%). Wyżej cenione jest jedynie szczęście rodzinne”.

Długo myśleliśmy nad tym, co zrobić, aby efektywniej pomagać ludziom. Naszą ofertą stał się program medyczny, który całościowo wpływa na stan zdrowia oraz kondycję naszych pacjentów. Wspieramy dążenia Polaków do zdrowia na różnych płaszczyznach. Dzięki temu bardzo dobrze poznaliśmy największe problemy w tej kwestii. Poczynając od trudnego dostępu do specjalistów, długiego oczekiwania, nie tylko na poważne zabiegi, ale również na podstawowe badania, aż po lobby koncernów farmaceutycznych. Rozwiązaniem jest nie tylko prawidłowa diagnoza i podjęcie leczenia ale również zmiana nawyków i świadomość Pacjenta, te wartości staramy się realizować poprzez nasz program rehabilitacyjny – wyjaśniają pomysłodawcy projektu REHABILITACJA+.

Więcej informacji znajdą Państwo na: www.rehmedica.com

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram