Włączamy komputer. Odpalamy przeglądarkę internetową Google. Szukamy rozwiązań i podpowiedzi, jak poradzić sobie z uporczywym bólem? Trudno skupić się, bo komplikacje zdrowotne obniżają poziom percepcji.

Jedna z internautek pisze: Bardzo bolały mnie plecy po urazie kręgosłupa i szukałam innego rozwiązania niż silne środki przeciwbólowe, na dłuższą metę osłabiające organizm. Poczytałam opinie na forach i znalazłam Matę Rehabilitacyjną MagneSilver.

Pani zdradza następnie, że zanim zdecydowała się na zakup, poświęciła wiele czasu na poszukanie informacji. Obejrzała filmy instruktażowe, przed podjęciem decyzji. Warto w pigułce przybliżyć właściwości Maty rehabilitacyjnej MagneSilver, produktu innowacyjnego, rodem z drugiej dekady dwudziestego pierwszego wieku.

Wyrób zgodny z certyfikatami

Co ważne Mata Rehabilitacyjna MagneSilver produkowana jest w Polsce, dlatego możemy mieć pewność, że procesy powstawania produktu podlegają restrykcyjnym normom. Mata jest zarejestrowana w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych pod nazwą „Materac Rehabilitacyjny Wełniany Typ II Magnetyczny”.

Wyrób został oznakowany znakiem CE (Conformité Européenne), co oznacza, że spełnia wymagania dyrektyw tzw. „Nowego Podejścia” Unii Europejskiej. Dyrektywy te dotyczą zagadnień związanych z bezpieczeństwem użytkowania, ochroną zdrowia i ochroną środowiska. Określają zagrożenia, które producent powinien wykryć i wyeliminować. Mata wykonana jest z dzianiny wełnianej i tkaniny/dzianiny.

Bezpieczna technologia

W Macie Rehabilitacyjnej MagneSilver wykorzystywane są najlepszej jakości magnesy neodymowe. Nazwa brzmi skomplikowanie, ale chodzi po prostu o magnesy trwałe, gdyż wytwarzane są z połączenia neodymu, żelaza i boru. Namagnesowane zostały cyrkularnym, stałym polem magnetycznym. Zastosowana technologia umożliwia bezpieczne przenikanie pola magnetycznego bezpośrednio do komórek ciała.

Do produkcji Maty Rehabilitacyjnej MagneSilver wykorzystano Technologię Sanitized®, która: działa bakteriostatycznie na bakterie gram-dodatnie i gram-ujemne oraz MRSA, co obniża ryzyko infekcji bakteryjnej i grzybiczej. Zapobiega powstawaniu przykrego zapachu.

Ale jak to działa?

Magnetoterapia jest jedną z najbardziej popularnych metod fizykoterapeutycznych ostatnich lat, która wspomaga leczenie ogólne wielu schorzeń. Zabiegi z wykorzystaniem właściwości pola magnetycznego przynoszą bardzo dużo korzyści. Wpływają pozytywnie na zdrowie oraz poprawiają samopoczucie.

Po przyłożeniu magnesu do naszego ciała, mięśnie i tkanki miękkie wydłużają się i relaksują. Fale magnetyczne przechodzą przez tkanki i zostają wzbudzone prądy wtórne. Kiedy te prądy zderzają się z falami magnetycznymi, dochodzi do uderzeń cieplnych w elektrony w komórkach ciała. Uderzenia termalne są niezwykle skuteczne w redukowaniu obrzęku mięśni oraz usuwaniu bólu. To jakby taki masaż nowej generacji. Ruch hemoglobiny w naczyniach krwionośnych zostaje przyspieszony, co można zaobserwować podczas badań termograficznych. Zawartość we krwi wapnia, cholesterolu i kwasu mlekowego ulega zmniejszeniu. „Krew zmęczona” zostaje oczyszczona i zwiększa się cyrkulacja. Możemy znaleźć dowody na istnienie mechanizmu blokującego ból we włóknach.

Rozwiązanie na wiele dolegliwości

Terapia stałym polem magnetycznym daje dobre wyniki w leczeniu licznych schorzeń układu kostnego, mięśniowego oraz krążenia. Wspomaga nawet leczenie stanów depresyjnych. Pole magnetyczne przenika przez ciało, uruchamiając procesy fizjologiczne, zwłaszcza w obrębie błon biologicznych. Regeneruje komórki uszkodzone poprzez poprawę kinetyki enzymów i repolaryzacje w błonie komórkowej. Znacznie wpływa na łagodzenie bólu, zmniejsza obrzęk, przyspiesza gojenie się ran. Zabiegi podnoszą witalność organizmu, a ponadto przywracają równowagę energetyczną. Na szeroką skalę magnetoterapia wykorzystywana jest w ortopedii, reumatologii czy chorobach wewnętrznych.

Magnetoterapia wykazuje pozytywny wpływ na szereg dolegliwości, tj.:

– naderwane więzadła, mięśnie i ścięgna
– uszkodzenia tkanek miękkich
– wszelkiego rodzaju złamania czy zwichnięcia
– obrzęki i siniaki
– zespół nadwrażliwości jelita grubego
– zapalenie skóry
– stwardnienie rozsiane
– bóle stawu skokowego
– rwę kulszową i barkową
– reumatyzm i paraliż
– problemy z krążeniem
– oparzenia
– osteoporozę
– nowotwory
– migrenę i ból głowy oraz problemy z zatokami
– zespól przewlekłego zmęczenia, a nawet niską odporność
– napięcie i stres.

Eliminacja uciążliwego bólu wpływa pozytywnie na nasze samopoczucia i zwiększa poziom optymizmu.

Opinie zadowolonych pacjentów

We współczesnych czasach możemy nie tylko bazować na badaniach autorytetów w dziedzinie medycyny, ale opierać się na sprawdzonych opiniach ludzi podobnych do nas. Wiele wypowiedzi osób korzystających z Maty Rehabilitacyjnej MagneSilver potwierdza pozytywny efekt działania tego produktu. Oprócz dokładnych danych tzw. twardych, warto przytoczyć kilka refleksji zadowolonych pacjentów zamieszczonych na forach internetowych.

– Pani Joanna wspomina, że od wielu lat miała problemy z krążeniem. Marzły jej dłonie i stopy. – Po korzystaniu z Maty Rehabilitacyjnej MagneSilver poczułam się zrelaksowana i wypoczęta. Miałam także wreszcie ciepłe dłonie – wspomina.

– Z kolei pan Krzysztof cierpiał z powodu niewyspania. W nocy, w czasie snu drętwiały mu nogi oraz ręce. Budził się z bólu. – Po miesiącu używania materaca, budząc się rano czułem, że moje nogi są lżejsze, a ja zacząłem przesypiać całe noce – cieszy się pan Krzysztof.

Dzisiaj niektóre problemy zdrowotne łatwiej wyeliminować – prościej nawet niż nam się wydaje. Wystarczy sięgnąć po produkty innowacyjne, jak Mata Rehabilitacyjna MagneSilver. Aby uzyskać więcej informacji na temat korzyści płynących z terapii magnetycznej, warto też porozmawiać z lekarzem lub fizjoterapeutą. Warto równocześnie pamiętać trzech przeciwwskazaniach. Magnetoterapii nie należy stosować: u kobiet w ciąży, u osób z rozrusznikiem serca oraz pacjentów stosujących pompę insulinową. Zaleca się ponadto konsultację w przypadku: choroby nowotworowej lub posiadania dużych endoprotez z metalu.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram