Maria Pakulnis – polska aktorka radiowa, filmowa, teatralna. Urodziła się 2 lipca 1956 roku w Giżycku. Ukończyła warszawską PWST. Debiutowała w czasie studiów, rolą w filmie Dolina Issy (1982) w reżyserii Tadeusza Konwickiego.

Była aktorką w Teatrze Dramatycznym w Słupsku, następnie w warszawskich teatrach: Współczesnym (1981–1987), Dramatycznym (od 1987) a obecnie Ateneum. Laureatka m.in. nagrody Polskiego Radia Wielki Splendor 2013 za wybitne kreacje aktorskie.

Znana z filmów takich jak: “Dom” (1980), “Tulipan” (1986), “Dekalog III” (1988), “Ekstradycja” (1995), “Rajskie klimaty” (2009).

Zapytana, co nadzwyczajnego robi, że ciągle wygląda tak pięknie i młodo, powiedziała:

Borykam się z kłopotami, pracuję ponad miarę i nie mam czasu na starzenie. A tak na poważnie, los jest dla mnie łaskawy. Dostałam dobre geny. Poza tym rozsadza mnie energia, wciąż muszę coś robić. Nie umiem usiąść, zapaść się w fotelu, zdziadzieć. Dlatego dużo pracuję. Praca trzyma mnie przy życiu.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od ponad 12 lat. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała jako redaktorka portalu o tematyce rozrywkowej. Doświadczenie dziennikarskie zdobywała w portalu dla kobiet oraz w serwisie popularnonaukowym. Prowadziła własny portal o tematyce informacyjnej, współpracowała z działem zdrowotnym w Wirtualnej Polsce, redagowała portal dla rodziców oraz serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to nauka, zdrowie i lifestyle. W portalu www.senior24h.pl pełni funkcję redaktor naczelnej. Zajmuje się tematyką zdrowia i aktywizacji społecznej seniorów. Lubi rozmowy z ludźmi, co owocuje licznymi wywiadami.
Zmień czcionkę
instagram