Serdecznie zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców 2018, która odbędzie się w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II w piątek, 28 września 2018 r.

Atrakcjami wieczoru będą wykłady i emisje filmu oraz prezentacje modeli z profilaktyki kardiologicznej i mechanicznego wspomagania serca.

Znajdzie się też coś ciekawego dla osób zainteresowanych zależnościami psychiki i ciała czyli tym, co leży na styku psychologii i nauk medycznych oraz dla zainteresowanych wpływem stresu na organizm ludzki i wynikającym stąd ryzykiem zachorowania. Nie zabraknie też atrakcji dla tych ze szkiełkiem i okiem, bo w laboratorium Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II będzie można pochylić się nad metodami oznaczania genetycznych mutacji związanych z trombofilią, nad sposoby fenotypowania komórek układu odpornościowego i nad metodami oceny mikroskopowej preparatów w kropli krwi.

Wykłady i emisje filmu oraz prezentacje modeli będą dostępne dla nieograniczonej liczby zainteresowanych, natomiast na zajęcia praktyczne w laboratorium obowiązuje rejestracja, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona ze względów technicznych, dlatego zapraszamy do szybkiego zapoznania się z Programem i kontaktu, bo pierwsze atrakcje rozpoczynają się już o godzinie 18:00.

Do zobaczenia na Małopolskiej Nocy Naukowców 2018 w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II już w piątek 28 września 2018 r. od godziny 18:00 do 22:00!

Dr n. med. Anna Prokop-Staszecka – lekarka: internistka, mikrobiolog, serolog, pulmonolog. Wieloletni wykładowca akademicki Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka kilkunastu prac z zakresu medycyny, opublikowanych w specjalistycznych czasopismach polskich i zagranicznych. Od 2010 r. Dyrektor Naczelny Krakowskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od ponad 12 lat. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała jako redaktorka portalu o tematyce rozrywkowej. Doświadczenie dziennikarskie zdobywała w portalu dla kobiet oraz w serwisie popularnonaukowym. Prowadziła własny portal o tematyce informacyjnej, współpracowała z działem zdrowotnym w Wirtualnej Polsce, redagowała portal dla rodziców oraz serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to nauka, zdrowie i lifestyle. W portalu www.senior24h.pl pełni funkcję redaktor naczelnej. Zajmuje się tematyką zdrowia i aktywizacji społecznej seniorów. Lubi rozmowy z ludźmi, co owocuje licznymi wywiadami.
Zmień czcionkę
instagram