Małgorzata Pieczyńska – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Urodziła się 4 maja 1960 roku w Warszawie. Po raz pierwszy stanęła przed kamerą w roli Cyganki w dramacie Wiesława Saniewskiego Nadzór (1983) u boku Ewy Błaszczyk i Gabrieli Kownackiej. 

W 1986 otrzymała prestiżową Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego, przyznawaną utalentowanym aktorom przez tygodnik “Ekran”. Pod koniec lat 80. wyjechała do Szwecji, gdzie na stałe mieszka w Sztokholmie wraz z drugim mężem Gabrielem Wróblewskim, z którym ma syna Wiktora.

Znana z wielu znakomitych ról, m.in. w filmach takich, jak: “Fachowiec” (1983), “20 lat później” (1993), “Ekstradycja” (1995), “Orzeł” (2004), “Big Love” (2012).

Małgorzata Pieczyńska powiedziała w jednym z wywiadów o sobie i o swoim wieku:

Każdy wiek ma swoją wartość. Dojrzała, zadowolona z życia kobieta? To ja! Podobam się sobie, podoba mi się moje życie. Dlatego chce mi się żyć dla wszystkiego. Dla siebie, męża, syna – przyznała.

 

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od ponad 12 lat. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała jako redaktorka portalu o tematyce rozrywkowej. Doświadczenie dziennikarskie zdobywała w portalu dla kobiet oraz w serwisie popularnonaukowym. Prowadziła własny portal o tematyce informacyjnej, współpracowała z działem zdrowotnym w Wirtualnej Polsce, redagowała portal dla rodziców oraz serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to nauka, zdrowie i lifestyle. W portalu www.senior24h.pl pełni funkcję redaktor naczelnej. Zajmuje się tematyką zdrowia i aktywizacji społecznej seniorów. Lubi rozmowy z ludźmi, co owocuje licznymi wywiadami.
Zmień czcionkę
instagram