Małgorzata Pieczyńska – polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Urodziła się 4 maja 1960 roku w Warszawie. Po raz pierwszy stanęła przed kamerą w roli Cyganki w dramacie Wiesława Saniewskiego Nadzór (1983) u boku Ewy Błaszczyk i Gabrieli Kownackiej. 

W 1986 otrzymała prestiżową Nagrodę im. Zbyszka Cybulskiego, przyznawaną utalentowanym aktorom przez tygodnik “Ekran”. Pod koniec lat 80. wyjechała do Szwecji, gdzie na stałe mieszka w Sztokholmie wraz z drugim mężem Gabrielem Wróblewskim, z którym ma syna Wiktora.

Znana z wielu znakomitych ról, m.in. w filmach takich, jak: “Fachowiec” (1983), “20 lat później” (1993), “Ekstradycja” (1995), “Orzeł” (2004), “Big Love” (2012).

Małgorzata Pieczyńska powiedziała w jednym z wywiadów o sobie i o swoim wieku:

Każdy wiek ma swoją wartość. Dojrzała, zadowolona z życia kobieta? To ja! Podobam się sobie, podoba mi się moje życie. Dlatego chce mi się żyć dla wszystkiego. Dla siebie, męża, syna – przyznała.

 

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od ponad 11 lat. Pierwsze kroki w mediach stawiała jako redaktorka popularnego portalu o tematyce rozrywkowej. Swoje doświadczenie dziennikarskie zdobywała również w portalu dla kobiet, w serwisie popularnonaukowym oraz prowadziła własny portal o tematyce informacyjnej. Współpracowała z Wirtualną Polską, gdzie pisała o zdrowiu oraz redagowała portal dla rodziców i serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to nauka, zdrowie i lifestyle. W senior24h.pl pełni funkcję redaktor naczelnej. Zajmuje się tematyką zdrowia i aktywizacji społecznej seniorów. Uwielbia ludzi i rozmowy, co owocuje licznymi wywiadami.
Zmień czcionkę
instagram