Pacjenci ze stwardnieniem rozsianym wstrzykują sobie samodzielnie leki według ściśle określonej procedury. Jakiej?

Preparat musi być przechowywany w lodówce a przed przyjęciem, podgrzany do odpowiedniej temperatury. Wszystko musi odbywać się w określonych granicach czasu, żeby lek nie stracił swoich wartości. To dosyć kłopotliwe i wymagające sporej ilości uwagi. Czy da się jakoś uprościć ten proces? Tak.

Urządzenie o nazwie Klarus, zaprojektowane przez Cambridge Design Partnership, automatyzuje cały ten proces. Dzięki wbudowanej miniaturowej lodówce, utrzymuje pojemniki z lekarstwami w odpowiedniej temperaturze i wydaje je choremu na żądanie, uprzednio podgrzewając lek. Urządzenie jest wystarczająco pojemne, by przechowywać na raz większą ilość dawek. Niestety, produkt jest dopiero w fazie przygotowania.

***

Jeśli zależy Ci na zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa bliskiej Ci osobie, której nie jesteś w stanie samodzielnie zagwarantować odpowiedniej opieki, omów z nią możliwość skorzystania z pomocy domu opieki dla seniora. A może to Ty potrzebujesz wsparcia ze strony profesjonalistów?

ORPEA POLSKA od ponad 15 lat opiekuje się seniorami

W domach opieki i klinikach rehabilitacyjnych w całej Polsce, o  zdrowie i bezpieczeństwo podopiecznych i pacjentów, dba wykwalifikowany zespół pielęgniarsko-opiekuńczy, fizjoterapeuci, lekarze, psychologowie, terapeuci, personel pomocniczy i administracyjny.

ORPEA POLSKA doskonale rozumie potrzeby seniorów i ich rodzin. Bierze pod uwagę nie tylko bieżące potrzeby osoby starszej, lecz wszystkie aspekty funkcjonowania. Dla każdego mieszkańca przygotowywany jest indywidualny program opieki, terapii zajęciowej oraz aktywizacji. Takie podejście przynosi najlepsze efekty i pozwala zachować zdrowie, kondycję oraz jakość życia osób starszych jak najdłużej na możliwie wysokim poziomie.

ORPEA POLSKA tworzy drugi dom, w którym podopieczni czują się bezpiecznie, są akceptowani, rozwijają swoje pasje i zainteresowania, mogą dzielić się zarówno swoją wiedzą, jak i doświadczeniem. To środowisko motywujące i wzmacniające poczucie własnej wartości.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram