W dwa tygodnie po zakończeniu 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na koncie Orkiestry jest już kwota, która została zadeklarowana 13 stycznia na koniec dnia!

Dziś na koncie 27. Finału WOŚP znajduje się już kwota 92 143 79 PLN, którą Jurek Owsiak podał na zakończenie tegorocznej finałowej niedzieli. W tym roku zadeklarowana kwota została zaksięgowana na finałowym koncie o 5 dni wcześniej, niż w roku ubiegłym. Z kolei podczas 24. i 25. Finału kwota zadeklarowana była osiągana odpowiednio 27 i 25 stycznia, jednak były to znacząco niższe kwoty, niż w tym roku! Ponad 90 milionów złotych przed końcem stycznia to istny rekord!

Czy to oznacza, że jest to już ostateczny wynik zbiórki 27. Finału WOŚP?

Zdecydowanie nie! Tradycyjnie po osiągnięciu kwoty deklarowanej, licznik na stronie wosp.org.pl jest zatrzymywany, a końcowy rezultat tegorocznej akcji poznamy 8 marca na konferencji prasowej.

Co składa się na kwotę deklarowaną 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy?

Wszystkie kwoty szacunkowe od sztabów, kwoty zbiórek elektronicznych zebrane w momencie zakończenia Finału w studiu oraz darowizny przekazane przez partnerów – napisaliśmy o tym więcej na naszej stronie.

Celem 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy było pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Dzięki tej zbiórce Fundacja planuje przekazać placówkom między innymi rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

Jednak wciąż można zmienić wynik 27. Finału WOŚP oraz wesprzeć cel tegorocznego grania! Tutaj zamieściliśmy kilka wybranych możliwości wsparcia Orkiestry, które są dostępne do 31 stycznia.

Dziękujemy wszystkim, którzy byli razem z nami w finałową niedzielę, których wsparcie czujemy na każdym kroku! Grajmy razem do końca świata i jeden dzień dłużej!

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram