Nie od dziś wiadomo, że najlepszym sposobem na zachowanie sprawności w dowolnej dziedzinie są ćwiczenia. Od tej reguły nie ma żadnych wyjątków, a jeśli chcemy przez całe życie czuć się w pełni sprawni, warto zadbać nie tylko o kondycję ciała, ale też umysłu.

Najprzyjemniejszą odmianą gimnastyki dla szarych komórek jest rozwiązywanie zadań umysłowych, poprawiających koncentrację, pamięć, orientację, szybkość liczenia i inne funkcje mózgu.

Taki zestaw 140 zróżnicowanych, niebanalnych i intrygujących ćwiczeń wraz ze wskazówkami, jak dbać o dobrą formę własnej głowy, znajdziecie w poradniku “Piękny umysł nie ma wieku. Łamigłówki dla seniorów”. To jedna z tych wyjątkowych książek, w których przyjemne łączy się z pożytecznym. Jej autorki – Paulina Mechło i Paulina Polek – specjalizują się w pracy z osobami starszymi i doskonale znają specyficzne potrzeby seniorów.

W ich książce każdy czytelnik znajdzie coś dla siebie: zadania językowe i matematyczne, pamięciowe i wymagające kombinowania. Dzięki ćwiczeniom oderwiecie się od trosk dnia codziennego i znowu poczujecie ekscytację płynącą z podejmowania intelektualnych wyzwań.

“Piękny umysł nie ma wieku” bardzo szybko stanie się niezastąpionym towarzyszem wolnych chwil. A duża czcionka o dużym kontraście i przestrzeganie zasady: jedno ćwiczenie – jedna strona,  sprawią, że czytanie i rozwiązywanie zadań nie będzie wymagało dodatkowego wysiłku. Miłej zabawy!

Książka została opublikowana nakładem Wydawnictwa Helion. Liczy 248 stron. Cena z okładki: 34,90 zł.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram