Właśnie zostałeś emerytem i zadajesz sobie pytanie “co dalej, człowieku”? Mało tego: chciałbyś dalej cieszyć się życiem, ale masz wątpliwości, czy zawartość portfela pozwoli Ci na to. Jeśli nurtują Cię te pytania, sięgnij po książkę Stanisława Mędaka “Jak się nie nudzić na emeryturze. Poradnik emeryta i rencisty”.

Strach przed kolejnym dniem, niepewność, nastrój przygnębienia, poczucie wyobcowania, pustka, samotność, a nawet utrata chęci do życia – to wszystko może przytrafić się każdemu.

Na szczęście, w pokonaniu tych stanów emocjonalnych pomagają codzienne obowiązki i kontakt z innymi ludźmi. Innymi słowy, praca ma często zbawienny wpływ na naszą kondycję psychiczną. Ale co począć, kiedy po przejściu na emeryturę tempo życia nagle zwalnia. Czy bierne akceptowanie “tego, co los przyniesie” to najlepszy sposób na spędzenie emerytury?

Stanisław Mędak wychodzi z innego założenia: inspiruje i zachęca do działania, a nawet do walki ze stereotypowym wyobrażeniem człowieka na emeryturze, który – jak mawiają satyrycy – nie wie, czy lepiej położyć się do łóżka wcześniej, by nie nudzić się przez cały wieczór, czy też przed północą, by nie nudzić się od rana.

Autor poradnika podpowiada, co zrobić z nadmiarem czasu, jak zaplanować dzień i w jaki sposób “zarządzać” domową rutyną, tak by nie stała się udręką. Mówi: “emerycie, rencisto, wyjdź do ludzi, nie trać dnia na siedzenie przed telewizorem” i wskazuje miejsca, do których warto zajrzeć, choćby na chwilę. A miejsc tych jest naprawdę wiele, również w Twojej okolicy. Wystarczy, że się rozejrzysz.

Rady Stanisława Mędaka mogą okazać się lekarstwem na nudę, wskazówki – zachętą do zmiany na lepsze. Skorzystaj z nich.

Poradnik został opublikowany nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls. Książka liczy 124 strony. Cena: 25 zł.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redakcja

Zmień czcionkę
instagram