Akcja Koperta Życia  skierowana jest do osób przewlekle chorych, starszych, samotnych.

Polega ona na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr PESEL. Pakiet ten należy przechowywać w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne.

Ułatwi to pracę służb ratowniczych, a postawienie jak najszybszej diagnozy i zastosowanie trafnego leczenia ma duży wpływ na bezpieczeństwo i zdrowie.
W miejscu gdzie znajduje się Koperta życia należy przykleić naklejkę- znaczek informacyjny.

Informacje te są nieocenioną pomocą dla służb (Policji, Straży Pożarnej, Służby Zdrowia), które udzielają niezbędnej pomocy w nagłych przypadkach.
Taki zabieg zwiększa poczucie bezpieczeństwa osób starszych i samotnych. Działania takie mają kojarzyć się wszystkim z tzw. dobrą praktyką.
Kopertę taką można przygotować samodzielnie poprzez pobranie karty ze strony www.kopertazycia.pl i wypełnienie jej oraz włożenie w worek foliowy i umieszczenie w lodówce. Trzeba pamiętać o umieszczeniu też informacji na lodówce, że znajduje się w niej taka koperta.
Warto też rozglądać się w różnych instytucjach, bo wiele z nich oferuje takie koperty, już przygotowane za darmo.
Koperta Życia to akcja, do której przystąpienia zachęcają lekarze i pracownicy pogotowia ratunkowego.

 

Magdalena Wróbel

 

 

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Kinga Nowakowska

Zmień czcionkę
instagram