Kolejki do lekarzy rosną lawinowo. Czy możemy jakoś temu zaradzić? Tak! Warto skorzystać z możliwości, jakie oferuje nam telemedycyna.

Jeśli jesteś osobą otwartą na świat i nowinki technologiczne, spróbuj choć raz odbyć wizytę u lekarza bez wychodzenia z domu i przekonaj się, że jest to rozwiązanie, które oferuje szereg korzyści.

Czym jest telemedycyna?

Telemedycyna – jest to zdalne świadczenie usług medycznych przy wykorzystaniu rozwiązań cyfrowych i telekomunikacyjnych. Dzięki połączeniu medycyny z nowymi technologiami, możliwe jest badanie i diagnozowanie pacjentów przez lekarza znajdującego się w miejscu oddalonym od pacjenta, ale nie tylko. Telemedycyna ma znacznie szersze zastosowanie. Możliwości, jakie oferuje, wykorzystuje się na przykład do monitorowania stanu chorych, prowadzenia rehabilitacji, opisywania badań (teleradiologi), a nawet opieki nad chorymi w podeszłym wieku. Najpopularniejszym rozwiązaniem z zakresu telemedycyny, jest usługa telekonsultacji, pozwalająca nie tylko na umówienie wizyty lekarskiej, ale także odbycie jej bez wychodzenia z domu. Jest to oczywiście bardzo wygodne, i – jak pokazują badania – usługa telekonsultacji jest pacjentom bardzo potrzebna.

Konsultacja z lekarzem online możliwa jest nie tylko poprzez komputer, ale także telefon – wystarczy pobrać specjalną aplikację na swój smartfon. Umożliwia to skontaktowanie się z wybranym lekarzem, będąc w dowolnym miejscu.

W dobie internetu, także medycyna wychodzi naprzeciw naszym oczekiwaniom. Dlaczego więc nie skorzystać 
z możliwości, które ułatwią nam dbanie o nasze zdrowie?

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram