Z końcem marca zakończył się pierwszy etap ósmej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych. Do drugiego etapu przeszło ponad 100 placówek z całej Polski, których listę można znaleźć poniżej.

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” to główny program związany promocją nauki pierwszej pomocy prowadzony przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Celem organizowanego konkursu jest stworzenie okazji do promocji zasad udzielania pierwszej pomocy wśród uczniów szkół podstawowych, nauczycieli oraz ich rodzin i najbliższych. Udział w konkursie to nie tylko możliwość atrakcyjnego przećwiczenia i powtórzenia posiadanej już wiedzy, ale także okazja do wygrania naprawdę atrakcyjnych nagród dla szkół z całej Polski.

W ramach pierwszego etapu uczniowie mieli za zadanie przygotować plakaty edukacyjne w formie kolorowanki poświęcone pierwszej pomocy. Do Fundacji nadesłano ich ogromną ilość, więc jury (w którego skład wchodzili m.in.: Jurek Owsiak oraz koordynatorzy Programu Ratujemy i Uczymy Ratować) nie mieli łatwego zadania, aby wybrać najbardziej kolorowe i oryginalne prace. Autorzy wyróżnionych plakatów zostali zaproszeni do udziału w drugim etapie konkursu.

Szkoły podstawowe wyróżnione w pierwszym etapie konkursu będą teraz rywalizować w kolejnym etapie konkursu o przejście do Finału. Druga tura zmagań będzie polegać na przygotowaniu przez uczniów pomocy edukacyjnej do nauki pierwszej pomocy. Termin na przygotowanie pracy i wysłanie do Fundacji WOŚP mija 15.05.2019 – decyduje data dostarczenia przesyłki. Finał 8. Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować odbędzie się 11 czerwca (wtorek) w Warszawie i tradycyjnie przybierze formę gry miejskiej po najciekawszych miejscach w stolicy.

– Jesteśmy niezwykle dumni z tego, co udało nam się osiągnąć w temacie pierwszej pomocy. Od początku działania Programu Ratujemy i Uczymy Ratować przeszkolonych zostało blisko 3 mln dzieci z ponad 12 tys. szkół. Wciąż zgłaszają się do nas kolejne placówki, co pokazuje jak ważnym i potrzebnym tematem jest pierwsza pomoc. Dodatkowo chcemy też zaproponować dzieciom trochę zabawy, bo przecież najlepsza nauka jest właśnie przez zabawę, stąd kolejna, ósma już edycja konkursu. Mamy nadzieję, że przygotowanie plakatów było dla uczniów świetną okazją do przypomnienia sobie wiedzy z pierwszej pomocy – mówi Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Fundacja WOŚP serdecznie gratuluje szkołom, które przeszły do drugiego etapu oraz wszystkim, które zgłosiły się do udziału w konkursie!

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram