Festiwal Filmowy Senior Movie – edycja pierwsza – to nowa formuła festiwalu na mapie festiwali filmowych w Polsce. Festiwal skierowany jest do twórców filmowych w wieku emerytalnym, czyli powyżej 60 roku życia, rekrutujących się z kina amatorskiego i niezależnego. Na Festiwal składa się konkurs główny oraz wydarzenia towarzyszące w postaci dyskusji, wykładów dotyczących sztuki filmowej, prezentacje profesjonalnych wartościowych produkcji filmowych, spotkania z zaproszonymi gośćmi ze świata filmowego, koncerty, wystawy itp.

Festiwal filmowy Senior Movie stwarza płaszczyznę do prezentacji filmowej twórczości seniorów. Daje im szansę na docenienie ich zmagań twórczych przez innych twórców, przez publiczność, przez ich bliskich. Festiwal w takiej formule- tzn. dla twórców 60 plus – może być pierwszym miejscem do prezentacji ich twórczości, może ułatwić i ośmielić startowanie w innych festiwalach, pobudzać do dalszego tworzenia i stawania w konkurencji z innymi twórcami filmowymi, z innych grup wiekowych i być może na innym poziomie profesjonalizmu. Dzięki temu, możemy być świadkami narodzin wielu znakomitych talentów filmowych.

Festiwal to okazja do spotkania się, integracji wielu środowisk: seniorów twórców filmowych, widzów w różnym wieku, środowiska artystycznego amatorów i profesjonalistów. Wymiana myśli, opinii, możliwość edukacji, to czynniki ważne dla integracji wszystkich środowisk.

Idea Festiwalu Senior Movie wyrosła z ogromnej chęci zaprezentowania na publicznym forum twórczości osób w wieku emerytalnym, których pasją jest film oraz z chęci wysłuchania tego, co przez swoje filmowe wypowiedzi chcą nam przekazać seniorzy. Jaki przekaz dominuje w ich dokonaniach? Chcemy zadać sobie to pytanie w pierwszej edycji festiwalu. Czy film stanowi medium do zbudowania przekazu międzypokoleniowego czy może jest nośnikiem do uwieczniania ważnych chwil z życia? Jaką w ogóle funkcję pełni film w twórczości seniorów?

Będzie to głównym mottem i ideą przewodnią pierwszej edycji festiwalu. Na pytanie odpowiemy sobie, gdy dokonamy przeglądu nadesłanych filmów. Będzie to ważny wyznacznik do dyskusji podczas trwania festiwalu w rozmowach z twórcami i publicznością.

Stowarzyszenie Kamera zaprasza na konferencję prasową Festiwalu Filmowego Senior Movie 2018. Jest to pierwsza edycja festiwalu skierowanego do twórców filmowych w wieku powyżej 60. roku życia.

Konferencja odbędzie się 16.11 2018r. o godz. 13.00 w siedzibie Stowarzyszenia Kamera al. Papieża Jana Pawła II 17 ( wejście od ulicy Mazurskiej). W konferencji wezmą udział organizatorzy i dyrekcja festiwalu oraz zaproszeni goście m.in.partnerzy wydarzenia.

Podczas spotkania opowiemy o głównej idei festiwalu oraz zaprezentujemy główne punkty programu. strona festiwalu: http://seniormovie.pl/

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram