Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dokonała kolejnego zamówienia wyposażenia medycznego dla polskich szpitali. Trafi do nich 50 tysięcy kombinezonów ochronnych. W sumie zaangażowanie Fundacji w walkę z koronawirusem osiągnęło wartość 30 mln złotych.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy poinformowała o złożeniu zamówienia na 50 tysięcy kombinezonów ochronnych dla personelu medycznego. Są to kompletne kombinezony ze szczelnym kapturem i ochroną na buty. Ich produkcja odbywa się w Chinach, Fundacja rozpoczyna więc pracę nad logistyką i transportem zamówionych materiałów do Polski.

Fundacja poinformowała także o realizacji wysyłki trójwarstwowych maseczek chirurgicznych do Domów Opieki Społecznej. Placówki te często opiekują się osobami w podeszłym wieku i z wieloma schorzeniami – a więc osobami z największej grupy ryzyka. Prośby, jakie otrzymuje Fundacja pokazują, że DPS-y znajdują się w katastrofalnej sytuacji, nie mając praktycznie żadnego wyposażenia ochrony osobistej.

Pierwsza wysyłka skierowana została do 13 DPS-ów, które w ostatnich dniach zgłosiły się do Fundacji z prośbą o pomoc. Każdy z nich dostanie po 500 maseczek. Do wczoraj do szpitali i DPSów Fundacja wysłała łącznie 400 tysięcy maseczek. Po Świętach Wielkiej Nocy zorganizowana zostanie wysyłka do kolejnych placówek w całej Polsce.

Po uwzględnieniu ostatnich zakupów, całościowe zaangażowanie Fundacji WOŚP w walkę z epidemią COVID-19, finansowane m.in. z Funduszu Interwencyjnego, wynosi już ponad 30 mln złotych.

– Dziękujemy za każdą wpłatę na nasz Fundusz! Zebraliśmy już ponad 10 mln złotych i wartość ta rośnie z dnia na dzień! Polacy znów pokazują, jak wielki mają w sobie gen solidarności i społeczeństwa obywatelskiego! Zamówiliśmy 50 tysięcy kombinezonów ochronnych, bo to dziś w polskich szpitalach najpilniejsza potrzeba. Dostajemy z całej Polski ogromne ilości próśb, staramy się pomóc jak tylko jesteśmy w stanie, kierując nasze dary przede wszystkim o tych placówek, które nie mają pierwszeństwa w dostawach realizowanych przez polskie władze. Jesteśmy razem, pomagamy sobie – i to jest najważniejsze. Wygramy! – mówi Jurek Owsiak, prezes zarządu WOŚP.

Do tej pory, w ramach walki z koronawirusem, Fundacja WOŚP zamówiła już w sumie m.in. 200 łóżek przeznaczonych na stanowiska intensywnej opieki medycznej, 157 kardiomonitorów, 71 respiratorów, 50 tys. pakietów indywidualnej ochrony biologicznej (IPOB), 50 tysięcy masek medycznych N95/KN95, milion trójwarstwowych maseczek chirurgicznych, 75 tys. przyłbic dla zespołów ratownictwa medycznego, 50 tys. kombinezonów ochronnych. Fundacja otrzymała także w darze m.in. 30 pomp infuzyjnych, aparat do mechanicznej kompresji klatki piersiowej, 2 pulsoksymetry ręczne oraz 25 zestawów USG z opcją badania jamy brzusznej.

Pełną i stale aktualizowaną listę sprzętu zakupionego przez WOŚP w ramach walki z koronawirusem znaleźć można na tej stronie internetowej.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram