Oczywistym jest, że kobieta może być piękna i zadbana w każdym wieku. Z czasem nasza skóra naturalnie traci swoją elastyczność i jędrność, nie oznacza to jednak, że dbanie o nią staje się bezcelowe- kobiety po sześćdziesiątce dobrze o tym wiedzą.

Każdy wie, że piękna kobieta to przede wszystkim zdrowa kobieta- na pierwszym miejscu dbania o urodę powinna stać aktywność fizyczna, spożywanie odpowiednio zbilansowanych posiłków, picie wody, regularne badania i uzupełnianie niedoborów, bowiem to one są częstą przyczyną złego stanu naszej skóry czy wypadania włosów. Jeśli zadbamy o siebie od środka, z pewnością będzie to widać również na zewnątrz.

Dojrzałe kobiety wiedzą, że zmarszczek nie da się wyeliminować, ale można zminimalizować ich ilość. Dlatego podstawą pielęgnacji pań są kremy z retinolem- retinol działa w głębokich warstwach skóry i prawdopodobnie jako jedyny taki produkt jest w stanie odwrócić proces jej starzenia się. Równie ważne jest codzienne nakładanie na twarz kremu z SPF, który będzie chronił przed destrukcyjnym działaniem promieni słonecznych. Twarzy nie zaszkodzą również odblokowujące pory peelingi oraz natłuszczanie.

Nie można zapominać oczywiście o włosach. Regularne podcinanie końcówek, nakładanie odpowiednich odżywek i nieatakowanie włosów wysokimi temperaturami pozwala na utrzymanie zadbanej fryzury. Starsze kobiet wiedzą, jak dobroczynny wpływ na włosy mają rozmaite oleje, nakładają je zatem na kilka godzin lub nawet całą noc. Skóra głowy również jest ważna- na rynku dostępnych jest wiele peelingów oraz różnego rodzaju wcierek.

Paznokcie czy rzęsy wymagają szczególnej delikatności. Tutaj na pomoc paniom przychodzi znany od pokoleń olejek rycynowy- jego regularne używanie wzmacnia paznokcie, stają się dzięki temu grubsze i zdrowsze, a rzęsy gęste i długie.

Kamila Łakomy

 

 

 

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Kinga Nowakowska

Zmień czcionkę
instagram