Powstające przy domach kultury, osiedlowych klubach czy parafiach, Kluby Seniora są miejscem spotkań osób starszych, które chcą aktywnie cieszyć się życiem.

Seniorzy nawzajem zarażają się pasjami, nawiązują nowe przyjaźnie, a nawet związki. Wspólne spędzanie czasu pozwala rozwijać zainteresowania, nabywać nowe umiejętności czy po prostu wspólnie spędzać czas. W ofertach klubów jest często to, o co sami zainteresowani proszą: kółka teatralne czy plastyczne, konkursy wiedzy, wieczorki karciane, poetyckie itd.

Klub Seniora może być też okazją do zabawy: wspólne grzybobrania, potańcówki, wycieczki… propozycji jest mnóstwo. Oprócz nieustannego rozwoju, który proponują, jest to tez opcja, by czas na emeryturze spędzić w dobrym towarzystwie, ustrzec się samotności, a czasem wręcz rozpocząć zupełnie nowe, czynne życie towarzyskie (wspólne wigilie, zabawy andrzejkowe czy sylwestrowe – okazji do spotkań jest mnóstwo).

Członkowie klubów uczestniczą też często w wydarzeniach kulturalnych danej miejscowości: chodzą do kina, teatru. Bywa, że sami zapewniają atrakcje przygotowując koncerty czy spektakle. Bardzo istotna jest rodzinna atmosfera i możliwość zrobienia czegoś razem oraz poczucie przynależności do grupy.

My personal thanks to f from dubai who was kind enough to share his general training exam experience listening test I am very upset because of the excellent essays exam pattern they adopted for the listening, no head phones
Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Sławomira Trojanek

Redaktor naczelny portalu Tak dla zdrowia® (http://www.takdlazdrowia.pl) Z wykształcenia filolog romanista, z zamiłowania tłumacz, w wyniku prywatnych działań żona i matka. Autorka bloga o perypetiach na obczyźnie z perspektywy „Matki Polki” (http://www.blogslawki.com). Życiowo doświadczona w pracy z dziećmi (swoimi) oraz służbowo z osobami starszymi: kilka lat w roli instruktora w Klubie Seniora. Praca w redakcji jest połączeniem pasji jaką jest pisanie, z ludzką troską o innych oraz rozwijaniem swojej i innych wiedzy w zakresie zdrowego trybu życia. Tego ostatniego nie rozdziela na prywatne i zawodowe, w obu przypadkach liczą się TYLKO POZYTYWNE EMOCJE.
Zmień czcionkę
instagram