Kampania społeczna “Załóż babci FB”

Chyba każdy słyszał o portalu społecznościowym Facebook. Nasze babcie i dziadkowie też. Dajmy im szansę na poznanie możliwości społeczności FB. To dobry sposób na odnowienie kontaktów które nasi seniorzy przez lata stracili. Fundacja “Tak dla zdrowia” zachęca do włączenia się w akcję “Załóż babci FB”.

Prezes Fundacji Małgorzata Kaczorek podkreśla – polscy użytkownicy internetu w wieku 50+ zdają sobie sprawę, że internet jest przyszłością i wiedzą, że by móc nadążyć za stale zmieniającą się rzeczywistością, muszą nauczyć się korzystania z nowych technologii. My chcemy im w tym pomóc, a oni są na to otwarci.

W Polsce konto na Facebooku ma ponad 16,3 milionów ludzi powyżej trzynastego roku życia. To 4 procent użytkowników internetu. 51 procent tej grupy to kobiety – najczęściej korzystają z sieci mieszkanki Warszawy, Wrocławia i Poznania.

Specjaliści uważają, że jeśli chcemy podnieść swoją pewność siebie, cieszyć się dobrym samopoczuciem i szybciej rozwijać swoją karierę, powinnaś założyć konto w mediach społecznościowych.

Konto na Facebooku może otworzyć seniora na nowe możliwości. Media społecznościowe nie tylko umożliwiają odnowienie kontaktu ze starymi znajomymi, ale też nawiązanie nowych relacji. To doskonały sposób na podtrzymywanie relacje i minimalizowanie poczucie osamotnienia dzięki jednemu laptopowi. Bo przecież tyle ciekawych rzeczy można zobaczyć, przeczytać. Tylu ludzi poznać i porozmawiać w grupach tematycznych które są dostosowane do zainteresowań seniorów. Grupa naukowców z Universität Berlin poradziła badanym przez tydzień publikowanie zdecydowanie więcej postów niż zwykle. Po wszystkim okazało się, że uczestnicy eksperymentu czuli się mniej sam
Jest wiele wartościowych grup tematycznych na facebooku. Możesz tam zadać pytanie i uzyskać odpowiedzi od ludzi, którzy faktycznie są blisko jakiegoś tematu. Senior może czuć się potrzebny i możesz odpowiadać na pytania innych, kreując się tym samym na eksperta, przez swoje życiowe doświadczenie.

Możesz też śledzić odbywające się w grupie dyskusję, zyskując tym samym wiedzę przekazywaną z różnych perspektyw.

Facebook to miejsce gdzie nie tylko seniorzy będą mogli podtrzymywać i kontaktować się z bliskimi znajomymi. To  też miejsce gdzie można poszukiwać kontaktu do znajomych z lat dzieciństwa, szkoły, wojska, dawnej pracy. W grupach można nawiązywać nowe relację, szukać ludzi mieszkających w okolicy

Można też rozmawiać przez aplikację Messenger która umożliwia na Facebooku prowadzenie rozmów z rodziną, krewnymi, wnukami studiującymi w innym mieście.
To miejsce gdzie można znaleźć informację o wydarzeniach z okolicy, to szansa na wyjście z domu.

 

Marta Wróbel

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Kinga Nowakowska

Zmień czcionkę
instagram