Kultowy amerykański aktor John Travolta zostanie dziś uhonorowany statuetką „Cinema Icon Award”, podczas 71. Festiwalu Filmowego w Cannes. Wręczenie nagrody odbędzie się po premierze nowego filmu pt. „Gotti”, w którym gwiazdor wcielił się w rolę sławnego mafiosa Gottiego Seniora.

Jak poinformowała agencja Associated Press, powołując się na publikację w branżowym czasopiśmie „Variety”, Travolta otrzyma nagrodę, która ma być uhonorowaniem całej jego dotychczasowej kariery.

Redaktor naczelny magazynu, Steven Gaydos podkreślił, że „długa kariera i popularność Johna Travolty, znakomicie kwalifikują go do otrzymania tego zaszczytu”.

W trakcie swojej długiej kariery, gwiazdor zagrał w wielu znakomitych filmach. Jego talent aktorski mogliśmy podziwiać m.in. w produkcjach takich jak: „Diabelski deszcz”, „Miejski kowboj”, „I kto to mówi?”, „Tajna broń”, „Fenomen”. Travolta ma na swoim koncie dwie nominacje do Oskara za filmy: „Gorączka sobotniej nocy” i „Pulp Fiction”. Gwiazdor umocnił swoją pozycję aktorską, grając w obrazie „Dorwać Małego” rolę zabójcy zauroczonego Hollywoodem, w „Złamanej strzale” pilota oraz mężczyznę obdarzonego paranormalnymi zdolnościami w „Fenomenie”. Najnowszy obraz z udziałem Travolty – „Gotti” w reżyserii Kevina Connolly’ego, opowiada dzieje sławnego amerykańskiego mafioza Gottiego Seniora.

Prywatnie, 63-letni aktor jest szczęśliwym mężem amerykańskiej aktorki Kelly Preston, z którą ma dwójkę dzieci: córkę Ellę Bleu (ur. 2000) i syna Benjamina (ur. 2010). Miał też syna Jetta (1992–2009), który zmarł na atak serca. Travolta od dziecka jest fascynatem lotnictwa. Posiada licencję pilota i jest właścicielem czterech samolotów.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram