Obróbka fotografii powinna pomóc zdjęciu nadać określony klimat, zretuszować bądź usunąć rzeczy, których nie chcielibyśmy widzieć na niej. Każdy z nas chciałby wyglądać jak najlepiej na zdjęciu. Szczególnie teraz, gdzie w naszych czasach bardzo popularne są portale społecznościowe.

Dzięki nim możemy z łatwością się komunikować, poznawać nowych ludzi, dzielić się wspólnymi pasjami. Więc jeśli możemy w internecie zawierać nowe znajomości, to podczas pierwszego spotkania (na portalu) chcielibyśmy wyglądać jak najlepiej. Przecież zawsze nasz potencjalny przyszły partner może zajrzeć na nasze konto np. na Facebooku i się oczarować dobrym wyglądem na zdjęciu i napisać wiadomość i to już krok do poznania nowej osoby.

Teraz by wyglądać nieco lepiej na zdjęciu wystarczy parę kliknięć. Jest to naprawdę proste. Powinniśmy zmienić „światło”, kontrast, dodać trochę blasku, poprawić cienie i nasycenie kolorów. Te proste czynności możemy wykonać na prawie każdym smartfonie, bez pobierania aplikacji. Wystarczy edycja podstawowa zdjęć.

Jeśli chcemy nieco mocniej poszaleć z naszym zdjęciem, np. dodać jakieś efekty, przenieść naszą postać w zupełnie inne tło czy „dokleić” jakąś osobę czy rzecz na naszą fotografię musimy pobrać do tego odpowiednią aplikacje. Jak wybrać idealną aplikację do tych czynności?

Przede wszystkim taka „apka” powinna być darmowa i obsługiwana w języku polskim. Ważna jest również szybka i prosta obsługa, bo przecież kto chciałby spędzać godziny na przerabianiu zdjęć?

Pierwszą najbardziej popularną aplikacją jest Snapseed. Może nie jest ona stworzona w języku polskim, ale została świetnie przetłumaczona by z łatwością można było z niej korzystać. Aplikacja ma do wyboru wiele ciekawych filtrów. Dzięki niej możemy dokonać zaawansowanych zmian, naprawić fragment zdjęcia czy dodać jakiś tekst.

Kolejną bardzo przyjemną i prostą w obsłudze aplikacją do zdjęć jest Candy Cam. Również w niej mamy opcję wyboru języka, co ułatwia korzystanie. Bardzo lubię w niej to, że posiada duży wybór naklejek, które mogę wklejać w dowolnym miejscu i w dowolnej wielkości na zdjęciu.

Również aplikacja YouCamMakeup jest „lekarstwem” na wygląd naszej twarzy na zdjęciu. Dzięki niej możemy zafundować sobie w pełni profesjonalny makijaż i to zupełnie za darmo! Jest to idealna aplikacja, która przychodzi z pomocą wszystkim kobietom, które chcą świetnie wyglądać na zdjęciu. Nieważne jaki miałaś dzień i nieważne, że zapomniałaś zrobić sobie makijaż- ta aplikacja zrobi to za ciebie!

Podane wyżej aplikacje do obróbki zdjęć są zupełnie darmowe i proste w obsłudze. Pamiętajmy jednak, żeby przerabiać nasze zdjęcia z umiarem i uważać by wszystko co się na nim znajduje pasowało do siebie. Powodzenia!

Patrycja Stańczak

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram