Zadbaliśmy już o swoją dietę, ruszamy się, kiedy tylko to możliwe, rozwiązujemy krzyżówki i zwiedzamy okolice. Jednak czegoś nam jeszcze brak do pełni szczęścia. A może by tak wrócić do szkoły?

Uczmy się nowych rzeczy!

To, że jesteśmy seniorami wcale nie znaczy, że nie możemy lub nie powinniśmy się dokształcać. Wręcz przeciwnie! Uniwersytety Trzeciego Wieku pozwolą na naukę w nowej dziedzinie lub udoskonalenie nabytych już umijętności. Są też znakomitą okazją do poznania ciekawych ludzi o podobnych celach (jeśli ktoś chodzi do szkoły z własnej, nieprzymuszonej woli, nie może być inaczej!). Dodatkowym plusem są także przeróżne koła zainteresowań pozwalające spełniać swoje pasje czy np. wykazać się na scenie. Dla bardziej nieśmiałych, nastawionych wyłącznie na naukę stworzono kursy korespondencyjne.

Spróbujmy aceroli!

Na koniec propozycja egzotycznego eksperymentu kulinarnego, który jest zarazem bombą witaminową. Odkryta przez Indian Amazońskich w celu powstrzymania biegunki, leczeniu czerwonki i problemów z wątrobą, acerola jest owocem bogatym w wiele innych właściwości. Dziś znana jest przede wszystkim ze swojej obfitości w witaminę C, co czyni ją znakomitym orężem w walce ze zmęczeniem czy osłabieniem układu immunologicznego. Spożywany głównie jako środek wzmacniający, ten przypominający wiśnię owoc zawiera 20 – 30 razy więcej witaminy C niż pomarańcza i jest w dodatku bogaty w witaminę B5, B1, beta karoten, bioflawonoidy oraz minerały (żelazo wapń, potas, fosfor i magnez). Posiada też właściwości przeciwzapalne. Niech spróbowanie tego owocu będzie naszym wyzwaniem w ramach dbania o zdrowie, urozmaicenia diety i … poznania czegoś nowego!

Die analogen größen bei der rotation aachen bachelorarbeit binden sind das drehmoment und das trägheitsmoment
Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Sławomira Trojanek

Redaktor naczelny portalu Tak dla zdrowia® (http://www.takdlazdrowia.pl) Z wykształcenia filolog romanista, z zamiłowania tłumacz, w wyniku prywatnych działań żona i matka. Autorka bloga o perypetiach na obczyźnie z perspektywy „Matki Polki” (http://www.blogslawki.com). Życiowo doświadczona w pracy z dziećmi (swoimi) oraz służbowo z osobami starszymi: kilka lat w roli instruktora w Klubie Seniora. Praca w redakcji jest połączeniem pasji jaką jest pisanie, z ludzką troską o innych oraz rozwijaniem swojej i innych wiedzy w zakresie zdrowego trybu życia. Tego ostatniego nie rozdziela na prywatne i zawodowe, w obu przypadkach liczą się TYLKO POZYTYWNE EMOCJE.
Zmień czcionkę
instagram