Pisaliśmy już o odżywianiu, ruchu i chwilach odprężenia. Co jeszcze możemy zrobić, by na emeryturze być w doskonałej formie psycho-fizycznej?

Bądźmy ciekawi świata!

Interesujmy się tym, co nas otacza. To pozwoli być na bieżąco ze światowymi nowinkami. Realizujmy nasze odwieczne pragnienia: nauczmy się gry na pianinie, zapiszmy się na kurs chińskiego czy salsy… Wyprawa na pieszą wycieczkę to również sposób na połączenie sportu i chęci odkrywania tego, co nieznane.

Podróżujmy!

To dopiero możliwość odetchnięcia pełna piersią! Bez względu na to, czy  chodzi o wyprawę do wielkiego miasta czy otoczenie się ciszą przyrody, nieistotne czy wyjeżdżamy na jeden dzień czy decydujemy się na dłuższy pobyt- przełamanie rutyny, otwarcie się na świat jest bezcenne! Nie wahajmy się skorzystać ze zorganizowanych wypadów: to okazja by poznać ciekawe miejsca i zwyczaje, rozwijać się kulturalnie, a ponadto zawierać nowe znajomości, które mogą okazać się najpiękniejsza pamiątka z podróży.

Można również połączyć wyjazd wypoczynkowy z troską o  zdrowie. Planujmy podróże zgodnie z klimatem, który sprzyja naszemu zdrowiu, jeśli to możliwe pozwólmy sobie na zabiegi pielęgnacyjne czy terapeutyczne. A gdy wyjazd nie wchodzi w grę, postarajmy się na miejscu wyszukać możliwości pozwalające oderwać się od codzienności, np. masaże lub zabiegi SPA – choćby te domowe!

You can directly professional term paper contribute to keeping our country strong and safe
Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Sławomira Trojanek

Redaktor naczelny portalu Tak dla zdrowia® (http://www.takdlazdrowia.pl) Z wykształcenia filolog romanista, z zamiłowania tłumacz, w wyniku prywatnych działań żona i matka. Autorka bloga o perypetiach na obczyźnie z perspektywy „Matki Polki” (http://www.blogslawki.com). Życiowo doświadczona w pracy z dziećmi (swoimi) oraz służbowo z osobami starszymi: kilka lat w roli instruktora w Klubie Seniora. Praca w redakcji jest połączeniem pasji jaką jest pisanie, z ludzką troską o innych oraz rozwijaniem swojej i innych wiedzy w zakresie zdrowego trybu życia. Tego ostatniego nie rozdziela na prywatne i zawodowe, w obu przypadkach liczą się TYLKO POZYTYWNE EMOCJE.
Zmień czcionkę
instagram