Gdy nasze pięty są zrogowaciałe najczęściej sięgamy po tradycyjne pumeksy, które jednak są mało praktyczne. Warto postawić na marokański pumeks Hammam, który wytwarza się z bogatej w minerały, glinki czerwonej. Dzięki wygodnej rączce, wyżłobionym rowkom, a także odpowiedniej wielkości i twardości – pozwoli cieszyć się gładkimi stopami.

Suchy i zrogowaciały naskórek

Jakie są przyczyny zrogowaciałego i martwego naskórka na piętach? Dlaczego stają się suche, twarde i pękają?

1. Nadwaga i otyłość powodują duży ucisk, który zaburza mikrokrążenie w kończynach dolnych. Skutkiem tego jest szybsze obumieranie komórek naskórka.
2. Brak właściwego nawilżania i natłuszczania stóp. W skórze pięt nie ma gruczołów łojowych, dlatego nie może ona produkować naturalnego filmu ochronnego – traci zdolność do zatrzymania wody.
3. Zbyt mała ilość makro- i mikro- elementów.
4. Niewłaściwie dobrane obuwie.
5. Okres menopauzy.
6. Uwarunkowania genetyczne.

Standardowe pumeksy

Aby wygładzić pięty, najczęściej sięgamy po tradycyjny pumeks, który znajduje się niemal w każdej łazience. Jest on nie tylko nieestetyczny, ale również mało praktyczny. Należy pocierać nim skórę przez dłuższy czas, gdyż charakteryzuje się małą porowatością swojej struktury. Niestety nawet długotrwałe pocieranie nie gwarantuje oczekiwanego efektu. Czy istnieje inny pumeks niż ten, który od zawsze stosowały również nasze mamy i babcie?

Marokański zabieg złuszczający

Odpowiedzi na to pytanie należy poszukać w Maroko, gdyż w tym kraju, od wieków, wykonuje się popularny zabieg pielęgnacyjny Hammam. Polega on na oczyszczeniu, złuszczeniu, odżywieniu i nawilżeniu skóry. Jego zaletą jest fakt, iż odnawia nie tylko ciało, ale i umysł.

Pumeks z Maroko

Jednym z przyrządów, którymi wykonuje się zabieg Hammam jest pumeks, wytwarzany w Maroko z glinki czerwonej. Czym różni się od standardowych pumeksów, które używane są w Polsce?

1. Kształtem i wielkością

Na pierwszy rzut oka przypomina dużą pieczątkę, która posiada odlaną z gliny rączkę. Dzięki niej jest poręczny i wygodny w użyciu, gdyż nie wyślizguje się z dłoni. Ma średnicę około 8 cm, jest więc większy od tradycyjnych pumeksów.

2. Żłobionymi wzorkami

Pumeks Hammam swoje działanie zawdzięcza wyżłobionym rowkom. Zapewniają one szybkie i delikatne złuszczenie i wygładzenie zrogowaciałej skóry na stopach.

3. Twardością

W przeciwieństwie do wielu innych pumeksów nie kruszy się podczas stosowania. Mimo, iż jest twardy, nie podrażnia naskórka (działa jedynie na szorstki naskórek).

4. Zawartością minerałów

Glinka czerwona, której bogate złoża znajdują się w górach Atlas na terenie Maroko, jest bogatym źródłem cynku, magnezu, selenu czy żelaza. Swoją charakterystyczną barwę zawdzięcza tlenkowi żelaza.

Tradycyjnie wypalany

Najpierw ręcznie formuje się go z glinki, a następnie wypala w piecu, co nadaje mu trwałość. W wyniku wypalania może pojawić się na nim subtelny nalot, czyli naturalne popioły, które zmywają się w trakcie pierwszego użytkowania. Nalot ten w żaden sposób nie wpływa na jakość produktu

Sposób na gładkie pięty

Pumeks Hammam dostępny na marokosklep.com dokładnie i szybko usuwa zrogowaciały i martwy naskórek. Dzięki niemu pięty stają się gładkie, miękkie i przyjemne w dotyku. Powinniśmy jednak pamiętać, aby przed zabiegiem ścierania skóry – namoczyć stopy. Następnie należy pocierać je delikatnymi, okrężnymi ruchami w miejscach, gdzie skóra jest zgrubiała.

Redakcja Glamour nagrodziła go w plebiscycie Glammies (kategoria najlepszy gadżet). Pumeks dostępny jest także w drogeriach Rossmann http://marokosklep.com/pumeks_hammam,138,655.html

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram