Jeżeli w czasie Bożego Narodzenia spodziewasz się wizyty rodziny lub przyjaciół i chcesz mieć pewność, że wyjdą od ciebie zachwyceni magicznym wieczorem, ten artykuł jest dla ciebie.

Oto kilka drobiazgów o których warto pamiętać, bo dzięki nim zostaniesz gospodarzem idealnym.

Wystrój

Pamiętaj, że liczy się pierwsze wrażenie. Najważniejsze, by dom wyglądał ciepło i przytulnie, wtedy zachwyci gości już w progu. Nie zapomnij o świecach i gałązkach świerku. Dzięki tym prostym i tanim dodatkom, dom natychmiast nabierze świątecznego klimatu.

Zastawa

Wyciągnij z kredensu porcelanę po babci oraz srebra. To rodzinne święto, więc pokaż rodzinne skarby. Zastawa nie musi być kompletna. Ważne, że ma historię i duszę.

Przekąski

Ustaw w domu kilka pucharków z pierniczkami, cukierkami, bakaliami, mandarynkami oraz pomarańczami “nakłutymi” goździkami. Podkreślą świąteczny klimat, a goście z pewnością chętnie się na nie skuszą.

Prezencik na talerzyku

Kilka własnoręcznie zrobionych ciasteczek lub pierniczek, przewiąż wstążeczką i połóż na każdym talerzyku. Możesz też ozdobnie je zapakować. Dzięki takiemu prezencikowi goście poczują się ważni i dopieszczeni.

Bilecik z imieniem

Nie stawiaj go jak zazwyczaj – na talerzyku. Zaskocz gości wieszając go na oparciu krzesła, na przykład przywiązanego do serca z szyszek lub jakiejś świątecznej ozdoby. Bileciki są miłym drobiazgiem i sprawiają, że goście czują się wyjątkowi.

Wianek na drzwiach

Dekoracje w formie wieńców są znane ludzkości już od wieków. Teraz powróciły do łask i stały się jednym z najmodniejszych elementów aranżacji wnętrz. Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto poszukać oryginalnego wianka w świątecznym klimacie. Piękny wianek na drzwiach domu będzie witać naszych gości, ale możemy go też wykorzystać na inne sposoby. Zawieszony w oknie, na ścianie, nad kominkiem lub położony na wigilijnym stole, pięknie podkreśli charakter tego magicznego czasu, jakim są święta.

Lampiony i świece

Nic tak nie dodaje wnętrzu magicznego klimatu, jak blask świec. Ich ciepłe światło sprawia, że nasz dom wydaje się znacznie bardziej przytulny i ciepły. Dekorując wnętrza na Boże Narodzenie, nie zapomnijmy więc o świecach, świecznikach i lampionach.

W tym sezonie modny jest styl glamour. Srebrne świeczniki i lampiony z posrebrzanego szkła, są prawdziwym hitem. Jeżeli wolimy coś bardziej naturalnego wybierzmy świecznik, który jest jednocześnie naturalnym stroikiem. Będzie idealny na świąteczny stół lub gzyms kominka. Pięknie będą też wyglądać tradycyjne lampiony.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od 12 lat. Swoje doświadczenie zdobywała w wielu portalach - od medycznych, przez kobiece, po serwisy popularnonaukowe. Współpracowała z działem zdrowotnym w Wirtualnej Polsce, redagowała portal dla rodziców oraz serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to medycyna, profilaktyka i zdrowy styl życia. Szczególny nacisk kładzie na rzetelne informowanie i edukowanie czytelników w trudnych tematach prozdrowotnych.
Zmień czcionkę
instagram
Alex Pietrangelo Womens Jersey