Zima. Niby jest to czas, by ukryć swoje stopy, ale na pewno nie zaniedbać! W sezonie zimowym, kiedy ciężkie buty ocierają o pięty, powodując, że stają się suche i szorstkie – trzeba o nie dobrze zadbać.

Można to zrobić w pięciu krokach.

  1. Pumeks. Najpierw używamy dobrego pumeksu. Ścieraj niepotrzebny naskórek, kiedy stopy będą suche. Uważaj, aby nie przebić albo nie przeciążyć skóry. Na koniec opłucz stopy letnią wodą.
  2. Peeling. Stosowanie peelingu do stóp daje Twoim piętom podwójną moc złuszczania. Należy delikatnie wmasowywać peeling okrężnymi ruchami, skupiając się na tych miejscach, gdzie pięta jest najbardziej szorstka. Większość peelingów złuszczających można mieszać z olejkami nawilżającymi. Warto zainwestować w naprawdę dobry peeling, bo dzięki niemu pozbędziemy się martwych komórek skóry.
  3. Wygładzenie i nawilżenie. Starcie martwego naskórka nie wystarczy. Warto również odżywić skórę stóp, aby dłużej pozostały w dobrej formie. Mogą to być kremy z dodatkiem aloesu, mleczka kokosowego, masła shea i witaminy E.
  4. Krótkie paznokcie. Upewnij się, że Twoje paznokcie u stóp są krócej poprzycinane w chłodniejsze miesiące. Nosząc grube skarpety i twardsze buty wywołujemy na nie większy nacisk. Przez to stają się bardziej łamliwe.
  5. Graj w kolory! Warto zadbać nie tylko o dobrą kondycję skóry, ale również elegancki kolor. Zima to dobry czas, by przywdziać ciemniejsze kolory na paznokciach. Pedicure jest tak samo ważny, jak manicure. W końcu zadbane stopy przyjemniej pokazać ukochanemu, prawda?
Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od 12 lat. Pierwsze kroki w mediach stawiała jako redaktorka popularnego portalu o tematyce rozrywkowej. Swoje doświadczenie dziennikarskie zdobywała również w portalu dla kobiet a także w serwisie popularnonaukowym. Prowadziła własny portal o tematyce informacyjnej, współpracowała z działem zdrowotnym w Wirtualnej Polsce, redagowała portal dla rodziców oraz serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to nauka, zdrowie i lifestyle. W portalu senior24h.pl pełni funkcję redaktor naczelnej. Zajmuje się tematyką zdrowia i aktywizacji społecznej seniorów. Uwielbia rozmowy z ludźmi, co owocuje licznymi wywiadami.
Zmień czcionkę
instagram