Senior- babcia czy dziadek od zawsze kojarzyła mi się z przepysznym obiadem, czasem miło spędzonym w kuchni, rozmowami na różne tematy oraz oczywiście pomocom przy drobnych rzeczach związanych z przygotowaniem posiłków.

Zdaję sobie sprawę, że nie każda starsza osoba lubi gotować. Dla mnie osobiście czas spędzony w kuchni jest czasem na przemyślenia, uspokojeniem mózgu, a przede wszystkim na możliwość wykazania się. Uwielbiam eksperymentować, tworzyć zupełnie nowe, tworzone w mojej głowie dania. A co najważniejsze, ogromną przyjemność sprawia mi radość innych i to, że moja „praca” im się podoba i smakuje. Uwielbiam również korzystać z nowych przypraw, łączyć smaki, bawić się! Jest to doskonały czas na naukę, na rozwijanie się, pogłębianie swoich zainteresowań związanym z gotowaniem.

Gotowanie może być niesamowitą przygodą dla każdego z nas. Czas spędzony w kuchni na przyrządzaniu ulubionych potraw może być czasem również na poznanie drugiej osoby. Gotowanie w parach, bardzo zbliża ludzi, pogłębia ich relacje i może być świetną zabawą. Zabierz więc swojego męża czy partnera do kuchni i przyrządźcie wspólny posiłek, który razem, podczas romantycznego obiadu czy kolacji skonsumujecie. Idealnym daniem dla par jest pizza. Na jednym cieście możecie zrobić dwie dowolne pizze, według waszych upodobań. Możesz sama wybrać składniki i kompozycje dla swojego partnera a on dla ciebie. Zaskoczcie się i spróbujcie sprawić przyjemność sobie nawzajem.  Bo przecież kto powiedział, że starsi ludzie, małżeństwa z długoletnim stażem nie mogą wciąż siebie zaskakiwać i miło spędzać czas razem.

Również dobrą opcją na wykazanie się w kuchni jest zaproszenie znajomych na kolację. To daje wam możliwość na całkowite wykazanie się. Możecie przygotować zupełnie nowe potrawy i zaskoczyć smakami swoich gości. Nie ma nic lepszego na świecie niż pochwały znajomych, że coś z naszej kuchni i m smakowało. Przepisem zupełnie stworzonym przez ciebie możesz dzielić się z innymi i cieszyć się tym, że jesteś założycielem czegoś nowego, czegoś co smakuje innym i jest inspiracją.

Eksperymentować w kuchni możesz również dla siebie samego. Pogłębiaj swoją wiedzę o pochodzeniach różnych składników i dań. Urozmaicaj je i twórz własne interpretacje, które mogą być kulinarnym odkryciem. Baw się smakami, kombinuj ze składnikami. Zwyczajny rosół w twoich rękach może zmienić się w niezwykłą zupę, która zachwyci nie tylko ciebie, ale i wszystkich dookoła. Bądź twórcą czegoś nowego, twórz własne przepisy i bądź inspiracją dla innych. Powodzenia!

Patrycja Stańczak

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram