Obecna sytuacja, w której się znajdujemy, nie sprzyja naszemu zdrowiu psychicznemu. Niektórzy z nas już od dawna zostali zamknięci w swoich domach. Mówię tu o tym, że wszelkie sfery naszego życia zostały podporządkowane pandemii.

Uczymy się online, pracujemy z domu, zakupy robimy również przez Internet. Bez wątpienia nie sprzyja to naszej dobrej kondycji psychicznej. Myślę, że każdy z nas choć głośno o tym nie mówi, chciałby w choć w niewielkim stopniu wrócić do rozumianej przez nas normalności. Aby nie popaść w obłęd warto jest nadal, bez względu na to, że aktualnie nie zawsze można się spotkać twarzą w twarz podtrzymywać kontakty z innymi ludźmi. Dzięki dzisiejszej technologii można to wykonać w sposób szybki, a co najważniejsze bezpieczny. W planie naszego dnia nietrudno znaleźć, choćby przysłowiowych pięciu minut na szybki telefon do np. przyjaciela. Główną przyczyną naszego gorszego samopoczucia w ostatnim czasie, może być nadmiar informacji, który nadciąga do nas ze wszystkich stron.

Trudno jest czuć się dobrze, gdy każde włączenie telewizora, czy odświeżanie social mediów wiąże się z nowymi- nie zawsze prawdziwymi – informacjami dotyczącymi covid19. Dlatego nie mniej ważne jest uzyskiwanie wiadomości i informacji na temat pandemii ze źródeł, którym można ufać. To co może spłatać nam wyobraźnia na temat tego co przeczytamy odbija się w złym stopniu nie tylko na nas, ale i na naszym otoczeniu najbliższym. Zamiast pozwolić pandemii na pochłonięcie nas samych, warto ten czas spędzić tak, aby pozwolić sobie na rozwój i relaks.

Kto z nas nie ma sterty książek, których przez natłok obowiązków nie ma czasu przeczytać. Teraz jest na to czas. Dobra lektura w połączeniu z ulubioną kawą czy herbatą, zapewni nam niezaprzeczalny relaks i odskocznię od całego szaleństwa związanego z covid19. Czas pandemii może sprzyjać, również nabywaniu odpowiednich nawyków. Kiedy jak nie teraz myjemy ręce tak często jak to tylko możliwe. Możemy iść za ciosem i zrobić coś nie tylko dla swojego zdrowia psychicznego, ale i fizycznego. Stres od zawsze powoduje skłonności do nałogów. Bądźmy przekorni w stosunku do losu i zamiast ulegać używkom powiedzmy im „dość”. Zamiast ubolewać nad minusami zacznijmy realizować się w czymś co sprawia nam przyjemność i pozwala choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości. Róbmy to na co nigdy nie było czasu. Mówmy innym to czego w natłoku życia zapominamy mówić. Żyjmy tak aby zarażać siebie nie koniecznie wirusami, a spokojem, pozytywną energią i wsparciem w trudnym dla wszystkich okresie.

WINIA

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram