Rozmowy kwalifikacyjne bywają bardzo stresujące – zwłaszcza dla osób w średnim wieku, którym zależy na znalezieniu pracy. Pokonanie wewnętrznego spięcia ma kluczowe znaczenie. Nie jest jednak łatwo wyglądać na pewnego siebie i opanowanego, kiedy od środka pożera nas stres.

Czy możemy coś z tym zrobić? Tak!

Oto kilka wskazówek, które pomogą ci zachować spokój i wypaść dobrze w oczach przyszłego pracodawcy.

  1. Ubierz się odpowiednio i mów profesjonalnie

Nasz wygląd ma ogromne znaczenie – zwłaszcza podczas pierwszego kontaktu. Ubierz się elegancko, zachowuj wyprostowaną postawę, utrzymuj kontakt wzrokowy i postaraj się wysławiać w sposób profesjonalny. Uważaj, aby twoje odpowiedzi nie przekraczały sześćdziesięciu sekund. Powinieneś dokładnie wiedzieć, czego chcesz. Dowiedz się, jak najwięcej o firmie, w której chciałbyś pracować, aby jak najlepiej wypaść w oczach przyszłego pracodawcy.

2. Odpręż się

Przyszli pracodawcy mogą wyczuć twój strach i spięcie, a to na pewno nie pomoże ci w ubieganiu się o pracę. Spróbuj przećwiczyć odpowiedzi na różne pytania w lustrze lub z przyjacielem, aby lepiej się przygotować. Zawsze przyjeżdżaj na spotkania wcześniej i bądź dobrze zorganizowany. Jeśli masz się spóźnić, po prostu zadzwoń do firmy. Punktualność jest niezwykle ważna.

3. Zwróć uwagę na swoje maniery

Są pewne rzeczy, których pod żadnym pozorem nie powinniśmy robić podczas oficjalnego spotkania z przyszłym pracodawcą. Obejmuje to żucie gumy, drapanie się po głowie, poruszanie kontrowersyjnych tematów oraz inne sposoby okazywania braku szacunku. 

4. Przygotuj profesjonalne CV

W internecie możesz znaleźć wiele ciekawych wzorów CV. Dzięki temu kreatorowi CV, możesz zupełnie za darmo, przygotować w trzech prostych krokach przejrzyste i profesjonalne CV. To naprawdę proste! Zrób to już dziś!

5. Twój wiek jest twoją zaletą

Nie wstydź się swojego wieku, gdyż jest on twoją zaletą. Jesteś osobą dojrzałą i masz już solidne doświadczenie, nie tylko zawodowe, ale także życiowe. Posiadasz cechy, których nie posiadają osoby młodsze – potrafisz lepiej radzić sobie z emocjami, jesteś nieograniczony czasowo i bardziej dyspozycyjny, co oznacza, że bez trudu dostosujesz się do wymagań pracodawcy. 

Pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie. To naturalne, że sama myśl o przyszłej rozmowie kwalifikacyjnej może powodować stres, zwątpienie i niepokój. Kiedy jednak jesteś niespokojny, ciężko jest zrobić dobre pierwsze wrażenie. Pamiętaj, że najbardziej skutecznym sposobem jest solidne przygotowanie i stoicki spokój.

Seniorze – mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą ci spełnić swoje marzenia i znaleźć upragnioną pracę! 

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram