Święta, święta i po świętach. Teraz czas, podarowania organizmowi chwilę wytchnienia po prawdziwym maratonie jedzenia pysznych, świątecznych potraw. Zatem, jak pozbyć się nadmiaru toksyn:

1.Nie zapominaj o dużej ilości wody

Najlepiej o wodzie z cytryną, która okazuje się bardzo zbawienna. Rozpoczęcie dnia od szklanki z tą miksturą przyspieszy wypłukiwanie toksyn z organizmu i zneutralizuje zakwaszenie spowodowane świętowaniem. Dodatkowo, wypicie szklanki wody kilka minut przed posiłkiem zmniejsza apetyt, dzięki czemu zjemy mniej.

2. Jedz dużo błonnika

Przez dużą ilość jedzenia, nasz żołądek ulega rozregulowaniu. Żeby wszystko wróciło do normy, potrzebna jest odpowiednia ilość błonnika, którą najlepiej dostarczyć w śniadaniu jedząc na przykład owsiankę.

3. Skorzystaj z sauny (kiedy będzie to już możliwe :))

W detoksie sauna odgrywa duże znaczenie. Naturalnie przyspiesza usuwanie toksyn. Jeżeli nasz stan zdrowia pozwala (to znaczy kiedy nie masz na przykład problemów z sercem) i sytuacja w państwie na to pozwala warto skorzystać z pozytywnych właściwości sauny. Jednak nadal pozostaje nam opcja sauny w zaciszu własnego domu. Przygotujmy sobie gorącą kąpiel z dodatkiem soli Epsom, które mają działanie oczyszczające i relaksujące.

4. Nie zapominaj o ruchu

Oprócz pozytywnych skutków w postaci oczyszczenia organizmu z toksyn, dodatkowym plusem jest szybszy powrót do formy po czasie łasuchowania. Możemy zacząć powoli, na przykład od długiego minimum półgodzinnego spaceru 3 razy w tygodniu.

5. Zmień swoją dietę na rozważniejszą

Dobrze byłoby, gdyby przez jakiś czas ograniczyć mięso, makarony i słodkości. Zapewni to odpoczynek wątrobie i żołądkowi. Najlepiej postawi na lekkie warzywne zupy i koktajle, najlepiej takie z zielonych warzyw np. brokułów i szpinaku.

6. Skorzystaj z naturalnej suplementacji

Na rynku dostępnych jest dużo produktów, które wspierają proces oczyszczania organizmu i wspomagają metabolizm. Zapytajcie o nie w aptece lub w drogeriach takich jak „Rossmann”.

Miłego dnia i skutecznego oczyszczania organizmu! 🙂

 

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Martyna Tomaszewska

Zmień czcionkę
instagram