Witamina D pełni niezwykle ważną funkcję w naszym organizmie – dzięki niej nasze kości są mocne, zęby zdrowe, a nasze układy: krążenia i odpornościowy, funkcjonują dobrze.

Witamina D produkowana jest w skórze człowieka pod wpływem światła słonecznego. Niestety, według szacunków, aż 90% Polaków cierpi na jej niedobór – zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

Aplikacja D Minder obliczy nasze dzienne zapotrzebowanie na witaminę D. Wyświetla nam sugerowany czas przebywania na świeżym powietrzu, dzięki analizie warunków pogodowych. Aplikacja ta jest całkowicie darmowa. Możecie ją ściągnąć na smartfona z systemem Android i iOS.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Anna Borkowska

Anna Borkowska

Z dziennikarstwem związana od ponad 12 lat. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała jako redaktorka portalu o tematyce rozrywkowej. Doświadczenie dziennikarskie zdobywała w portalu dla kobiet oraz w serwisie popularnonaukowym. Prowadziła własny portal o tematyce informacyjnej, współpracowała z działem zdrowotnym w Wirtualnej Polsce, redagowała portal dla rodziców oraz serwis poświęcony tematyce diet i fitness. Absolwentka Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej. Obszar jej zainteresowań to nauka, zdrowie i lifestyle. W portalu www.senior24h.pl pełni funkcję redaktor naczelnej. Zajmuje się tematyką zdrowia i aktywizacji społecznej seniorów. Lubi rozmowy z ludźmi, co owocuje licznymi wywiadami.
Zmień czcionkę
instagram