27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończył się 13 stycznia z zadeklarowanym wynikiem 92 143 798 PLN. Na konto Fundacji wpłynęło już ponad 86 milionów PLN. Kwotę ostateczną, którą udało się zebrać na tegoroczny cel – zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych, Jurek Owsiak ogłosi 8 marca 2019.

Wciąż można wpłynąć na jej wynik 27. Finału WOŚP! Kilka możliwości wsparcia jest dostępnych do końca stycznia:

Bezpośrednie wpłaty na konto

Na stronie wplacam.wosp.org.pl można przekazać bezpośrednie darowizny na konto Fundacji WOŚP. Wystarczy wybrać proponowaną kwotę lub wpisać dowolną inną, podać swoje imię i wybrać bank, z którego chcemy zrealizować przelew.

W jakim celu Fundacja prosi nas o imię? Dzięki marce vintom, kolejny raz Jurek Owsiak będzie mógł osobiście podziękować każdemu darczyńcy za pomocą specjalnie przygotowanego video.

Aukcje Allegro dla WOŚP

Do końca stycznia cały czas można brać udział w licytacjach na stronie aukcje.wosp.org.pl, gdzie można również wystawić swój przedmiot. Dzięki tegorocznym aukcjom udało się zebrać już ponad 11 milionów PLN! Wciąż można wylicytować przedmioty m.in. od m.in. Donalda Tuska, Roberta Biedronia, Dawida Podsiadło, Janusza Gajosa czy Roberta Lewandowskiego.

Aplikacja mobilna 27. Finału WOŚP

Finałowa aplikacja mobilna jest dostępna na smartfony z systemami IOS oraz Android. Sympatycy Orkiestry znajdą tam najnowsze informacje związane z tegorocznym Finałem WOŚP, a także mogą rozwiązać dziewięciopoziomowy quiz wiedzy oraz przekazać w prosty sposób darowiznę. Podobnie, jak w przypadku przekazywania darowizn bezpośrednio na konto Fundacji za pomocą wplacam.wosp.org.pl, tak i w odpowiedzi na darowizny za pomocą telefonów Jerzy Owsiak przekaże spersonalizowane podziękowania.

Karty płatnicze

Na stronie www.wosp.org.pl/fundacja/jak-wspierac-wosp/wplac-karta można dokonać w bardzo prosty sposób wpłaty za pomocą kart płatniczych. Wystarczy wpisać dowolną kwotę i podać swój adres e-mail.

Wspieraj zza granicy

Dzięki usłudze płatniczej PayPay, darczyńcy, którzy posiadają adres e-mail mogą przekazywać wpłaty także za pomocą strony www.wosp.org.pl/fundacja/jak-wspierac-wosp/paypal. Fundacja w tym celu przygotowała prosty i czytelny formularz, który w prosty sposób umożliwia wsparcie celu 27. Finału.

Wspieraj z Onet.pl

Kolejną formą wsparcia Fundacji jest przekazanie darowizny poprzez platformę https://wosp.onet.pl. Dokonując wpłaty z Onetem, darczyńcy także otrzymają wyjątkowe video, na którym Jerzy Owsiak osobiście podziękuje za wspólne granie z Orkiestrą. Na stronie można znaleźć również wyjątkowych aukcji charytatywnych, jakie przygotował dla Was Onet.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, w drugą niedzielę stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy, która nazywa się Finałem WOŚP. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom dziecięcym w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Dziś sprzęt zakupiony przez WOŚP jest podstawą nowoczesnego wyposażenia wszystkich szpitali, w których leczy się dzieci w Polsce. W ciągu poprzednich 26 Finałów WOŚP Orkiestra zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 951 mln PLN.

27. Finał WOŚP odbył się 13 stycznia 2019, a jego celem było pozyskanie środków na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W drugą niedzielę stycznia 120 tysięcy wolontariuszy kwestowało na rzecz WOŚP na ulicach nie tylko Polski, ale i kilkudziesięciu miast na całym świecie. Odbyło się wiele tysięcy koncertów, imprez, happeningów i organizowanych całkowicie oddolnie wydarzeń, a o godzinie 20:00 tradycyjnie niebo rozświetliło „Światełko do nieba” – happening będący punktem kulminacyjnym całodziennej akcji.

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Redaktor Senior24h.pl Redaktor Senior24h.pl

Zmień czcionkę
instagram