Mówi się, że piękne włosy i zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Jak o nie dbać, aby zachowały swój blask i jednocześnie nie wyrządzić im szkody?

Najważniejszym aspektem dbania o urodę zawsze będzie zadbanie przede wszystkim o swoje zdrowie. Jeśli borykasz się z problemem wypadania włosów lub notorycznie słabych, łamiących się paznokci, swoje pierwsze kroki skieruj nie do drogerii, a do lekarza. Powinien on przeprowadzić wywiad i w razie potrzeby zlecić odpowiednie badania. Może brakuje Ci jakiegoś składnika, a może masz problem z tarczycą? Pamiętaj, że piękna kobieta to przede wszystkim zdrowa kobieta.

Jeśli zadbałaś o swoją dietę, suplementację, właściwy wypoczynek oraz odpowiednie nawodnienie organizmu, możesz podjąć kroki do upiększenia siebie. W drodze o mocne paznokcie nie popełnij błędu i daruj sobie zakup polecanych preparatów na ich porost- mogą one bowiem spowodować więcej szkód, niż pożytku. Przyjacielem Ci będzie zwykły olejek rycynowy, do nabycia za kilka złotych w aptece. Wcieraj go codziennie w płytkę paznokcia a na pewno zauważysz pozytywne zmiany. Pomocna rada: olejek ten nakładany również na rzęsy czy brwi pięknie je zagęści i wydłuży.

W pielęgnacji włosów panuje najważniejsza zasada brzmiąca: przede wszystkim nie szkodzić. Odstaw prostownicę, lokówkę, suszarkę z gorącym nawiewem. Ogranicz farbowanie, a z rozjaśniania najlepiej całkowicie zrezygnuj. Postaraj się nie spać w mokrych włosach (jak najbardziej dopuszczalna jest tu suszarka z chłodnym nawiewem) oraz czesać je dopiero, gdy będą suche. Silikonowy olejek pomoże zabezpieczyć Twoje końcówki przed rozdwajaniem. Jeśli chcesz mieć więcej włosów, zainteresuj się dostępnymi na rynku wcierkami do skóry głowy. Lepiej wybierz te bez alkoholu: na przykład z firmy Ecolab, Nowa Kosmetyka, Sattva czy Vianek.

Olejowanie włosów to coraz bardziej popularna metoda. Możesz zakupić olej kokosowy, pokrzywowy, brokułowy, olej z mango, ze słodkich migdałów- wybór jest naprawdę ogromny. Raz w tygodniu nakładaj go na włosy na około 3-4 godziny. Następnie nałóż dowolną odżywkę, potrzymaj 20 minut, dokładnie spłucz i umyj włosy. Pamiętaj, aby wybierać delikatne szampony- na początek pomocne będą nawet te dla dzieci.

 

 

 

 

Kliknij na wybraną ikonę poniżej aby udostępnić ten artykuł.

Kinga Nowakowska

Zmień czcionkę
instagram